Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a definiálás...

Mi a különbség a definiálás és az inicializálás között?

Figyelt kérdés
Már ha van különbség egyáltalán, de egyik könyvben a változóknál inicializálást írnak, a másikban definiálást.

2014. okt. 19. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A definialas maga a valtozo letrehozasat jelenti, deklaracionak,deklaralasnak is szoktak nevezni, az inicializalas a valtozo kezdoertekenek megadasat jelenti.
2014. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Definiálásnak azt nevezzük, amikor létrehozol valamit, inicializálásnál pedig kezdőállapotba hozod.


Definiálás és inicializálás egyben például mikor létrehozol egy változót kezdőértékadással:

int i = 5;

Ekkor az i definiálódik, és inicializálódik is, mivel az 5 hozzárendelődik, mint kezdőérték.

2014. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

"deklaracionak,deklaralasnak is szoktak nevezni"


Csak az, aki nem tudja, mit beszél.

2014. okt. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam hogy az értékadás az inicializálás. A Reiter István - programozás lépésről lépésre c. könyvben a változóknál ezt írja:


int x; //deklaráció

x = 10; //definíció

int y = 11; //deklaráció és definíció

2014. okt. 20. 06:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Deklaráció: Megnevezés elnevezés

Például létrehozol egy "x" nevű egész változót, innentől kezdve az "x" egy érvényes, jelentéssel bíró változó, értéke bármi lehet, vagyis nem definiált.

Deklarálni függvényt is lehet, ilyenkor a zárójel után ";"-vel lezárod, így a fordító számára már létezik a függvény, lehet rá hivatkozni, de linkelésnél szól majd, hogy nem tudja mi a tartalma, nincs definiálva.


Definíció: Meghatározás, kifejtés.

Például header (.h) fájlban deklarált függvényt egy forrásfájlban kifejtesz. Meghatározod a működését. Változóknál is sokan használják ezt kifejezést, ekkor azt jelenti, hogy adsz neki kezdőértéket, azaz meghatározod az "x" változót; legyen mondjuk 5.


Inicializálás: Kezdőérték adás, előkészítés.

Tipikusan változókra használjuk. Gyakorlatban tömböket (konténereket), objektumokat is tudunk inicializálni, vagyis kezdőértékeket adunk nekik.

2014. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Az utolsó magyarázata nem jó.


Ha deklarálsz egyváltozót az így néz ki:

extern int a;

Ez nem foglal neki memóriát feltételezi, hogy másik fájlban létrehoztál ilyen nevű változót.


Ha definiálod:

int a; // Foglalunk neki memóriát


Ha inicializálod:

a = 5; // Első használat előtt

2014. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez valójában elég homályos dolgok. Valaki így használja, valaki meg úgy. Nincs is igazán jelentősége a dolognak, a kontextusból mindig egyértelműen kiderül, hogy mire gondolt az illető.

Felesleges ilyen apróságokon fennakadni.

2014. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

Maga a szó eredeti jelentése szerint (bár én is így tudtam, de direkt megnéztem az értelmező szótárban):

Definiálás= "Meghatározás, kifejtés"

Inicializálás= Kezdő értékre való visszaállítás, kezdő érték megadása"

Tehát többen jól értelmezték (itt), viszont sokan keverik, mint általában a hasonló hangzású idegen szavakat, ráadásul sokszor olyan helyeken is, ahol igazán tudni kellene.

2014. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hatos válaszolónál a pont.

Deklarálni egy változót definiálás nélkül az extern kulcsszóval lehetséges.

Deklaráláskor megmondjuk a fordítónak,hogy valamikor lesz majd egy ilyen változónk létrehozva pl egy másik fájlban.Ez a művelet pedig azt fogja eredményezni,hogy mindkét fájlban vagy assemblyben használni fogjuk tudni a változót.


Definiálással pedig létrehizzuk ezt ilyenkor már memória is lefoglalódik és bizonyos esetekben automatikusan megtörténik még az inicializálás is pl c# nyelvben vagy javában ha egy adattagról van szó.


Inicializálás meg akkor történik amikor kezdő értéket adunk nekik de inicializálás automatikusan is történhet ahogy fentebb írtam így ha megváltoztatjuk az értékét az csak értékadás lesz.

2014. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!