Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozo mernok vagy pilot...

Programozo mernok vagy pilot legyek?

Figyelt kérdés

Szoval, csak ez a ketto dolog erdekel a legjobban. Jelenleg 12.es vagyok egy Budapesti gimnaziumban. Nagyon erdekel a programozas meg a matek is. Emelt szintu informatikabol es matekbol fogok eretsegizni. Es mindenkeppen a BME-re szeretnek mernokinformatikuskent tanulni. Ugy tervezem hogy egyetem utan kulfoldon fogok dolgozni programozokent egy ket evet. Aztan arra gondoltam hogy egy ket ev utan osszejonne a penz egy jo minusegu hires euoropai flight academy-in. Es utana pilota-kent dolgoznik kulfuldon.


Az a kerdesem hogy melyik lenne a jobb dontes, hogy csak maradnek programozokent kulfuldon pl: USA, UK, vagy pilota legyek kesobb?

Melyikel tudnek tobbet keresni, es melyikkel tudnek konneybeen allashoz jutni?



2014. okt. 10. 13:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

akkor melyik utat javasoljatok?

amugy jol tudok programozni, jelenleg java-ban vagyok legjobb, csinaltam mar android applikaciokat is, pontosan egy kviz app-et. Tehat szerintem eltudnek helyezni az informatikai vilagban is. De a pilota munka jobban vonz. Meg mik az ellen-érvek a pilota munka mellett?

2014. okt. 10. 15:23
 12/17 anonim ***** válasza:

A monotonitás, és az, hogy baromi unalmas 8-10 órát a levegőben tölteni a másodpilótával és a mérnökkel egy fülkében, főleg, ha egyik indiai, a másik meg ukrán és mindkettő csak töri az angolt.


Igen, jól hangzik, de ahogy előttem is elmondták, nem több a fel- és leszálláson kívül egy pilóta élete, mint állandó búgás közben bambulni kifelé a szélvédőn keresztül.

2014. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rendben akkor majd meglatod. Csak meg egy kerdes, a BME-re keszulok, es ha ott elvegzem a mernokinformatikus kurzust akkor van eselyem hogy kulfuldon akar amerikaban vagy angliaban kaphassak jol fizetodu munkat?


Meg csak egy kerdes, te szerinted megeri programozonak menni?

2014. okt. 10. 16:07
 14/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem a 86. honlapot is elég lélekölő lehet megcsinálni, ami jobb az pl. egy projektet fejleszteni folyamatosan. Pl. a facebook-ba egyre újabb funkciók kerülnek. Na az pl. egy jó munka lehet szerintem.
2014. okt. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szóval vagy legyél fejlesztő egy nagy projektben, vagy legyél mentőhelikopter pilóta. Ezeket tudom javasolni. És szerintem a kettő nem is zárja ki egymást. Pl. lehetsz pilóta, miközben a szabadidődben kreatívkodsz valami saját projekten.
2014. okt. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Soha ne azt nézd, hogy "mivel tudok jobban keresni". Főleg, hogy két, jól fizető szakmát hasonlítgatsz itt össze. Ha pilóta akarsz lenni, akkor legyél pilóta, felesleges vargabetűket leírni közben, pilótának menni amúgy sem 5 perc, a Malévnál anno rohadt hosszú várólista volt például...most persze mehetsz külföldre, ez segít, de hidd el, ha utasszállító gépeket akarsz vezetni, akkor érdemes arra az irányra korán ráállni.
2014. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

es hogy erted hogy koran ra kell alni?

mindenfelekeppen kell egyetemet vegeznem, mert sok legitarsasag megkoveteli a diplomat. De nem fogok tudni friss diplomasan menni egy repulo iskolaba, nagyon sokba kerul ezert kell hogy dolgozzat 1-2 evet egyetem utan hogy legyen pezen egy repulo iskolaba. Amugy nem magyarorszagon fogok flight academy-re mennie hanem mashol ahol sokat fognak segiteni hogy tudjak munkat talalni, mint pl angliaban vagy mashol europaban.


Hany evesen mennek el ilyen flight academy-re azok akik pilotak akarnak menni? ugy tervezem 25 evesen fogok

2014. okt. 14. 02:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!