Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan értelmezzem a tárhelyen...

Vid82 kérdése:

Hogyan értelmezzem a tárhelyen a sendmail php scriptre vonatkozó információt?

Figyelt kérdés

Miszerint: "A PHP szkriptek a sendmail szolgáltatást használják e-mail üzenetek köldésére. Ez a szolgáltatás automatikusan kikapcsol, ha tömeges levélküldés észlelhető a fiókjánál."


Értem én a dolgot csak azt nem értem, hogy ez a küldő személyre vonatkozik, amikor a $from paramétert megadom a scriptnek vagy ez mind1 mert a szolgáltató a tárhelyemhez kapcsolt mail címen keresztül küldi ki a leveleket?


Ugyanis azt szeretném, ha felhasználók ezen script segítségével küldjenek rövid e-maileket, hogy ne keljen felfedni valódi címüket.



2014. okt. 10. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik sem.

Maga a szerver küldi, amit "elrejt" a from mögé.

Tehát maga a szerver "számolja" az e-maileket, és ha egy adott korlátot átlép, akkor letiltja (arról nem ír, hogy meddig).


Oka: ne használhasd SPAM küldésre

2014. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem én hogy spam miatt van. De akkor hogy lehetne ezt megoldani? Biztos hogy nem fog senki se óránként 100 mailt küldeni (100mail/óra a limit) de tételezzük fel hogyha akkora weblap lenne.

Pl. mint az apróhirdeséses oldalakon ott is hasonlóképp működik.

2014. okt. 10. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen oldalaknak nyilván nem 100 mail/óra a limitjük. Ez a te csomagodban vagy így megszabva.

Az oldalad értelmét pedig megkérdőjelezném, ugyanis

- miért akarnak másoknak e-mail küldeni, de a saját címüket nem felfedni? Ha ezt akarják, miért nem regisztrálnak egy új címet? Kik a célközönség?

- spam-elésre ad elég komoly lehetőséget.

2014. okt. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!