Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi alapján "verziószám"-ozzáto...

Mi alapján "verziószám"-ozzátok a programjaitokat?

Figyelt kérdés

pl.: Tetris 1.0.1 vagy Tetris 0.1.0 stb.

Mikor van verziószám ugrás?

Hogy érdemes verziószámozni?



2014. szept. 23. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én általában a következő metodikát követem, bár nem voltak még tényleges projektjeim, lásd egy nVidia driver ami 192.valamennyi verziót is megélt már, de lényeg:

x.y.z esetén

z változik, ha bugfixet adok ki hozzá

y változik ha lényegi fejlesztés történik például új beviteli mező vagy új funkció, esetleg játéknál új játékmód kerül be

x változik ha a programot alapjaiban megváltoztató újítást adok ki, például eddig egyik programom 2.0-s verziója új UI-t tartalmazott (Windows Form-ról WPF-re váltottam át), néhány nagyobb optimalizálás futásidő szempontjából és valami nagyobb új funkció, például Tetris Cooperative vagy Multiplayer opció.


Remélem érthető :)

2014. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem törvényszerű.

Szóval, ha akarod lehet v1.43-ról egy kis módosítás után v1.88


A szabályokat általában maguk a fejlesztők találják ki, hogy hogyan verziózzanak.


Példa:

v0.1 - fejlesztés alatti verzió még alpha előtti jóval

v1.0a - 1.-nek az alpha verziója

v1.0b - 1.-nek a béta verziója

v1.1 - 1.-nek javított/fejlesztett verziója

2014. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, érthetőek voltak :)
2014. szept. 23. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem ezt követni:

[link]


1. számjegy: nagyon markáns változás, mondjuk nulláról újraírok valamit, vagy egy régi dolgot átstruktúrálok

2. számjegy: új funkciók

3. számjegy: bug fixek

2014. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen tetszőleges. Én két számból álló verziókat szoktam használni. Az első szám (főverzió) csak akkor változik, ha valami merőben új szolgáltatás készült a szoftverhez vagy egy nagyobb rész teljesen átírásra került. A második szám (alverzió) pedig minden módosításnál növekszik. Ezen felül használok még "a" és "b" (alpha és beta) megjelöléseket a verziószám után a fejlesztői verzió jelölésére.

Egy ilyen verziószám nálam pl. a következő: 3.103b


Vagy lehet azt csinálni, amit a Chrome és a Firefox esetén alkalmaznak, hogy minden hangyafaxnyi módosítás után új főverzió születik, így hipp-hopp eljuthatsz a 1254987.0 verzióhoz.

2014. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!