Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit ajánlotok kezdésnek?

Mit ajánlotok kezdésnek?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok, régebben probálgattam pascalba programozni, kb a feltételekig, ciklusokig jutottam. Aztán valahogy abbahagytam, de jó lenne újra programozni. Arra gondoltam, hogy újra belekezdenék az elejétől. Van egy könyvem is és neten is találni hasznos anyagokat (sőt még suliban is ezzel szoktunk foglalkozni)

Először is az a cél, hogy az alapokat lefektessem, és megértsek minden egyes sort, tudjam hogy mi mit csinál.

Olvasgattam neten, tudom hogy a pascal már nem igen használatos (esetleg delphi - de ez nemtudom mennyire jó manapság). Páran ajánlották a Visual Basic-et kezdésnek még.

Mit gondoltok?



2014. szept. 15. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazból totál lényegtelen. Ne hardverközeli nyelvvel kezdj, hacsak nem szereted az extra kihívásokat.


Java, C#, Python, Delphi nagyon gyorsan látványos eredményt ad (=tudsz pakolni dolgokat a képernyőre), ami sokszor jó egy kezdőnek, pláne ha amúgy gyorsan elveszíted az érdeklődésedet.


De tényleg nem a nyelv a lényeg. Az csupán egy eszköz, igazából bármivel lehet kezdeni, rengeteg embernek pl a C volt az első nyelve, amin tanult, aztán mégis programozó lett belőlük :)

2014. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pythont már próbálgattam, hát nem igazán jött be, lehet hogy velem van a hiba de egyeszerűen nehéznek találom..

Mit ajánlasz akkor?

2014. szept. 15. 13:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont a Python az egyik legjobb kezdő/tanuló nyelv.
2014. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos van más alternatíva is amin el lehetne sajátítani az alapokat. Pascallal inkább ne is foglalkozzak?
2014. szept. 15. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pascal kifejezetten tanulásra lett kitalálva, ezzel inkább csak az a baj, hogy utána másra nem nagyon mész vele.

Míg ha a Pythont kitanulod marad utólag a kezedben egy nagyon erős eszköz, ha gyors kódolásra van szükség.

2014. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
java
2014. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Python pedig jó ötlet kezdésnek, vagy Ruby bár az elég hasonló. A Pascal alapon igazából C-t is el lehet kezdeni, én is így csináltam. Amit biztosan nem javasolnék az a C++, tök jó amúgy, csak nem kezdésnek.
2014. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Phytont ajánlanám én is.
2023. szept. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!