Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python vagy Pascal vagy C?

Python vagy Pascal vagy C?

Figyelt kérdés

Suliban nagyon gyéren tanulunk egy pici pascalt, de magamtól szeretnék haladni a programozással. Kezdő vagyok, melyiket ajánlanátok? Ami fontos: legyen online elérhető oktatóanyag (írásos, videó, bármi) az adott nyelv tanuláshoz.

Pascal kilőve szerintem, semmire nem jó. Python vagy C? Melyik mire jó?



2014. szept. 15. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Python az algoritmizálás megértésére, tanulásnál gyorsabb sikerélményre, a gondolkodásmód elsajátítására, kisebb programok gyors megvalósítására való.

C-vel a hardverközeli alapokat tudod megtanulni, gyorsabb programot készíthetsz, mikrokontrollerekhez fontos.


Én Pythont ajánlok, de a C sem rossz kezdésnek. Tananyag pedig mindkét nyelvhez van bőven.

2014. szept. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Python pont arra nagyon jó, hogy egy kezdő ezen tanulja meg a programozás alapjait. Scriptnyelv, vagyis mindenféle feladatokat meg lehet oldani vele, ahol a gyors fejlesztés a cél, és nem a gyors futás. A C helyett ma már inkább C++ vagy C# megy, de ez két különböző irány, és a C mind a kettőhöz tökéletes alap. Kezdőnek csak akkor ajánlanám ha nagyon elvontan tudsz gondolkodni. Az emberek többségének jobb választás elsőre a Python.
2014. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért gondolod azt, hogy a Pascal semmire sem jó?

[link]

2014. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: Mert Delphit elhanyagolható mennyiségű helyen használnak, ott is csak azért mert rengeteg a legacy kód, karban kell tartani valakinek.
2014. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tengor ***** válasza:

Pascalt #4 érvei miatt én sem nagyon javasolnám. Kicsi az esélye, hogy ha programozó leszel, akkor pont a pascallal tudsz befutni.

Megérteni, mint írták a Python is tökéletes, és annak sokkal szélesebb tud lenni a felhasználási köre a készített moduloknak köszönhetően.

2014. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kezdésnek bármelyik jó. Eleinte nem a nyelvet tanulod hanem szemlélet módot, hogy már sokan írták. A nyelv egy eszköz, egy szerszám a szakember kezében.


Ettől függetlenül érdemes olyan nyelvet választanod aminek ismeretét a haladó szinten már nem kell a kukába dobnod, így a pascalt én sem ajánlom. A Python jó kezdő nyelv, mivel ráerőltet az indentálásra és a formázott kódra, viszont interpreteres nyelv, amit nem biztos, hogy jó ha egy kezdő hozzászokik. Szerény véleményen szerint nem árt, ha kialakul egy hardver-közeli szemléletmód, egyfajta igényesség a gyors és stabil megoldások iránt. Utána persze lehet más irányba menni, például a piacképes Java, C# felé, ahol már a érdeklődő érteni fogja a miért-eket és a hogyan-okat. A C++ egy teljesen más ág, az egyik legnehezebb nyelv, rengeteg lehetőséggel, nem hiába multi-paradigmás nyelv. 5 év aktív munka mellett is tanul még újat az ember. Kevesen értenek hozzá és meg kevesebben értenek hozzá jól. Viszont nagy pénzeket lehet vele szakítani, de tényleg értened kell a dolgodat.

2014. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hittem volna, hogy ennyi válasz érkezik. :) Szerintem bele is kezdek a Pythonba. Le kell fektetnem valahol az alapokat, és más kérdésekben is hasonlókat ajánlottak, hogy jó kezdőnyelv.
2014. szept. 15. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:
A Python könnyebb, a C hardverközelibb és gyorsabb, és egy viszonylag nehéz nyelv. Válassz!
2014. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hardverközelibb az mit jelent?
2014. szept. 15. 11:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az Assemblyt ajánlom :D Csupa kaland :)
2014. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!