Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » BIOS-t Szeretnék visszafejteni...

Nlorant82 kérdése:

BIOS-t Szeretnék visszafejteni tud ehhez valaki programot?

Figyelt kérdés
Van egy HP 2510p laptopom de a BIOS nem támogatja az UC20 Mini PCI-E modemem mert gyárilag lezárták HP termékekre a BIOS-t beszéltem a gyártóval és azt mondták ők nem is fognak más gyártó termékét támogatni de fejleszthetek hozzá saját BIOS-t csak ne osszam meg a nyilvánossággal és csak a ...... sorozat számú laptopomon lehet ez a saját fejlesztésű BIOS ezt a kikötést kérte a gyártó! Visszafejthetem a gyári BIOS-t de nincs hozzá programom ha valaki tudna javasolni valami jó programot erre azt nagyon megköszönném!

2014. aug. 14. 00:01
 1/8 ejbenjaro ***** válasza:
91%
Attól tartok ez neked nem fog sikerülni. Ha meglenne a tudásod ahhoz, hogy a BIOS-t átírd nem kellene itt megkérdezned, hogy mivel visszafejthető a dolog.
2014. aug. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

#1 +1


Sz.v.sz. annyi idő alatt, amíg megérted a gépi kódot és sikerül átírnod a BIOS-t, megkereshetnéd azt a pénzt, amiből egy támogatott modemet vehetnél. :)


Egyébként "disassemble bios code" kifejezésre érdemes keresni. (A képkeresőt is csekkold, vannak szép hex editoros képek:))

2014. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Disassemble-t keresek pont a hex editorom van és tanultam assembly és C programozást de visszafejteni még nem fejtettem vissza semmit!
2014. aug. 14. 22:53
 4/8 A kérdező kommentje:

Támogatott modemet lehet hogy vehetnék de egy ez drágább 2 ez GPS is tartalmaz! Tudom megoldhatnám úgy is a GPS hogy USB-soros átalakítás mikrovezérlővel és GPS sorosan de úgy nem lenne szép megoldás! OpenWRT-s Roboton dolgozok interneten keresztül lesz vezérelve a routerem soros portja és onnan kap információt a robotom! És a robot soros porton küldené át a GPS koordinátákat ami összevetek a Laptopom GPS koordinátáival bonyolult! Az openwrt azért jó mert nyílt és meg van a forráskódja ugyan ez nem igaz a BIOS omra az csak mint Bin fájl van meg és HEX editorban sincs értelmes adat benne tehát vissza kéne fordítani láttam ilyen programot mikrovezérlőkhöz de BIOS-hoz még nem!( PIC mikrovezérlóhoz láttam) Szeretném látni nikor mit hajt végre mint amikor mikrovezérlőre írok programot MPLAB IDE vel! Ilyesmire gondolok: main()

{

TRISA = 0x00;

while (1)

{

PORTA = 0XFF;

}

}


Tehát így szeretném látni nem pedig FFAB stb képen HEX ben ezért szeretném visszafejteni a kódot amúgy a BIOS ok nagy része még nem C ben íródik mert a fenti rész egy C példa volt!

2014. aug. 14. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

>Disassemble-t keresek pont a hex editorom van és tanultam assembly és C programozást de visszafejteni még nem fejtettem vissza semmit!


Ne szórakozz már. Tudnod kell, hogy egy BIOS tartalom visszafejtése irgalmatlan meló, egy másik írása pedig még irgalmatlanabb. Arról nem is beszélve, hogy min fogod tesztelni az új BIOS-odat? Vagy vakon beégeted a drága vasadba lesz ami lesz alapon?

Szerintem nem is lenne olyan rossz megoldás az a soros port.

2014. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kellene, hogy a BIOS-okat eleve úgy írják meg, hogy dúsan tartalmaznak védelmet disassemblálás ellen. Rafinált jump-ok és egyéb trükkök százai. A disassemblerek pedig, még ha interaktívak is, akkor sem szolgáltatnak számodra tökéletes, az eredetivel megegyező forráskódot.

Ha akarod, próbáld ki. írj egy 2-300 soros progit, assembláld, majd disassembláld és hasonlítsd össze a két file-t.


Azért qurva rendes a HP hogy megengedi, hogy a saját tulajdonodra olyan firmware-t írj amilyen neked tetszik. :(

2014. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hosszadalmas volt de már kezeli a UC20 Mini PCI-E modemem és nem csak a BIOS-t kellet átírnom hanem plusz 2 antennát is beépítettem a HP 2510p laptopomba mert a WI-FI csak két antennával ment ezt is orvosoltam továbbá nem volt antennája a UC20 Mini PCI-E modem GPS-nek ezért ezt is orvosolnom kellet! Szerencsére volt elég hely a gépben az új antennáknak is! Meg sem látszik rajta a módosítás! És nagyon boldog vagyok hogy GPS-el felszerelt laptopom van!
2014. okt. 16. 09:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Na persze. :)
2014. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!