Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyakorlottabb webfejlesztők,...

Gyakorlottabb webfejlesztők, ha egy a php-ban lassan futó funkciót kell írnotok, akkor arra mi a bevett szokás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl C / C++ -ba átírni és azt phpból hívni? Vagy van egyszerűbb megoldás?

2014. aug. 9. 19:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire gyakori, hogy erre szükség van? Csak mert valamelyik nyelvet komolyabban meg akarom tanulni, és gondoltam akkor már jó kiegészítés IS lenne a webes dolgokhoz, amikkel foglalkozom.
2014. aug. 9. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Milyen lassan lefutó funkcióra gondolsz?


Ami lassú lehet, az a hírlevelek kiküldése, több API hívás külső szerverre és válaszuk feldolgozása, ilyesmi. Én ezeket fel szoktam darabolni apró darabokra, pl. egyszerre csak 100 levelet küld ki.

2014. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Én sem teljesen értem, hogy mi okozza a gondot.

Ha annyira lassú, de futtatható aszinkron módon, akkor ki lehet tenni külön folyamatba vagy szerverre.

(Pl. mint a korábban említett hírlevél kiküldés.)

2014. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1, Biztos hogy a legjobb az algoritmust használod?

2, Ha igen, akkor tényleg C-ben kell extensiont írnod:

[link]

2014. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajax.

1. Betöltöd az oldalt a gyorsan előállítható adatokkal.

2. A lassan futó funkciót ajax-al aszinkron hívod.

3. kiraksz egy progressbart, vagy valami jelölést, hogy most várni kell.

4. A lassan futó funkciód eredményét megjeleníted a megfelelő helyeken (jó sok javascript magic)

5. progressbar levesz, örül.


A lényeg, hogy lassan futó funkciókkal nem foghatod meg az oldal betöltését, és más könnyen használható megoldás nem igen van. Nem biztos, hogy c-ben akarsz szenvedni, az meg pláne nem biztos, hogy a szervereden engedik, hogy php-ból más futtatható dolgot hívogass.



"Ami lassú lehet, az a hírlevelek kiküldése, több API hívás külső szerverre és válaszuk feldolgozása"


És még 1000 más dolog lehet lassú. Php-ban nem csak honlapokat, hanem komolyabb webes alkalmazásokat is szokás írni. Itt elég valami vaskosabb üzleti logikát igénylő validációra, vagy egy több hónap adataiból egy report készítésére gondolni.

2014. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!