Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire bevett szokás struktu...

Mennyire bevett szokás strukturált adatokat string-ként, speciális karakterekkel elválasztva letárolni? És milyen szokások/módszerek vannak erre?

Figyelt kérdés
Az egyik épülettervező programhoz az API lehetőséget nyújt, hogy a modellek fájljaiban adatokat tároljunk le int, bool, vagy string fomában, ami később vissza olvasható. Na most én adat táblázatokat mentettem le a fent említett módon és írtam rá egy halom osztályt, ami ezeket az adatokat kezeli. Igazából tökéletesen működik, csak érdekelne, hogy ez mennyire "szabályos" vagy szakszerű. '@' és '|' karaktereket használtam elválasztásra.

#string #Split #strukturált adat
2014. jún. 11. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, nézz utána a JSON formátumnak. Elég elterjedt, olvasható is, és egy halom lib van hozzá, nem kell saját parszert/exportert sem írnod.
2014. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
... a double format kimaradt a felsorolásból.
2014. jún. 11. 10:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, meglesem!
2014. jún. 11. 10:39
 4/6 Tengor ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire van szükség. Ha az (épülettervező) szoftver nem fogad el más nyílt formátumot, akkor kénytelen leszel azt használni. Nem a legszebb, de ha működik, akkor működik.

Az írt JSON mellett az XML is elég elterjedt szöveges formátum. Ugyan az az adattartalom XML-ben ugyan nagyobb mint JSON-ban, de az XML emberi szemmel lényegesen olvashatóbb, javíthatóbb.

2014. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
XML, CSV, JSON, INI
2014. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 iostream ***** válasza:
A szó, amit keresel, a szerializálás, serialization. Google a barátod, elég kidolgozott téma, sok nyelv komolyan támogatja (lásd Python pickle modul).
2014. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!