Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen számrendszeren alapul...

Milyen számrendszeren alapul a Linux, ha nem bináris mint a Windows?

Figyelt kérdés
Lehet hogy nem jól tudom, de ha a windows bináris számrendszeren alapul, akkor a Linux milyen, és programozás szempontjából miért jobb?
2010. jan. 11. 16:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kérdezted mi a különbség az NTFS és az EXT fájlrendszer között.. A Windoz NTFS-re van szorulva (vmiért nem tudják lecserélni modernebb fájlrendszerre), na ez egy béna fájlrendszer ami töredezik, lassú...

Az EXT4 minimálisan töredezik, emlékszem anno windowson amikor tölt a merevlemezről a gép akkor állandóan kattog össze-vissza, itt Linuxon EXT4-el csak alig.. És sokkal gyorsabb.

2010. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszi.Linuxra is vannak olyan rendszerkarbantartó progik mint windowsra. pl: töredezettség mentesítő, még ha nem is töredeznek a fájlok annyira, de azért néha nem árt rendbe rakni.Nem?
2010. jan. 11. 22:33
 13/17 anonim ***** válasza:
itt vagyok a programozás környékén mindig...a többi témán néha sírok, olyan kérdések vannak...
2010. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem, a linuxra nincs töredezettségmentesítő, és registry tisztító sem, hiszen NINCS regisztry, ami többek közt az egyik, ami tördelné a winchesztert és lassítaná a rendszert. Linuxnál nincs olyan, hogy egy hónap múlva belassul, mert egy csomó progit felteszel. Nálam 8hónapja van fenn Ubuntu, ami még mindig ugyanolyan gyors mint telepítés után. Ezek nagy részben az EXT4 fájlrendszernek köszönhető.

Amúgy itt egy érdekes cikk, hogy mi jobb a linuxban: [link] ( a kommentek is érdekesek!)

2010. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
OK! Köszönöm.
2010. jan. 13. 14:14
 16/17 anonim ***** válasza:

na igen... szomszédnak is ubija volt gyárilag telepítve, de már bocsánat, de hogy a net beállítását parancssorból kelljen indítani az egy kicsit vicc. aztán megcsináltam neki, és 2 nap múlva valahogy sikerült eltüntetnie a fél asztalt, hogy csak néztem és nem találtam hol lehet visszaszerezni..szóval ment a kukába. szép dolog a linux, meg az ubi is, de egyszerűen még mindig nem teljesen felhasználóbarát...az átlag/kezdő netező nem tud mit kezdeni vele...persze windowson mindenért kattintani kell, de a szádba rágja, h mit is akarsz csinálni, és, hogy akarod-e...


meg a linken lévő teszteken jókat mosolyogtam...boot idő (10-15perc? ki ez a vadállat?)...nekem 1 éves XPm van (11,5 hónap) rajta...és maximum 2 perc a boot idő, de akkor már wifire is belépett és online minden rendszer.eddig 2x volt töredezettségmentesítve, ha jól emlékszem...pedig én nyúzom rendesen, torrent, videó, hangvágás...sok netes letöltés meg kismillió program...

azt hiszem legközelebb stopperrel is lemérem...

2010. jan. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az NTFS-t az IBM, és Microsoft fejlesztette ki. És nem ez volt az első fájlrendszerük. Azóta is folyamatosan frissül. A registry nem foglal számottevő területet, nem tud töredezést okozni. Minden fájrendszer töredezik, ez alapvető tulajdonságuk. A Windows pedig nem azért lassúl be mer rossz, hanem mer átlag user, felelőtlenül kattingat mindenhova a neten, és sajnos a kevésbé jólelkű programozók nyilvánvalóan a legpopulárisabb oldalakra helyeznek vírusokat, illetve trójaikat. Ezek lassítják be idővel. Linuxra kevésbé vannak vírusok. Illetve lassulást okoz a sok mindenféle segédprogram, amit az ember kipróbál aztán elfelejt letörölni. Nos ezek hanyag programozás miatt teleszemetelhetik a registryt indokolatlanul, átmeneti adatokat nem törölnek stb, stb. Linuxra viszont nincs annyira sok segédprogram,
2010. jan. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!