11/16 anonim válasza:
Illetve annyival pazarlóbb a te rendezésed, hogy a belső ciklus mindig végig megy az egész tömbön, a buborék rendezés belső ciklusa pedig nem: a tömb végére pakolt legnagyobbakat már nem hasonlítja (mert felesleges).
12/16 iostream válasza:
Nem rossz ötlet mindenféle rendezéseket megvalósítani és összehasonlítani, indulj ki egy bogosortból, ami n!-os, buborék már kész (csak kicsit szuboptimálisan implementálva), legegyszerűbb "igazi" rendezés talán a merge, aztán érdemes ránézni a quicksortra, és ha még mindig érdekel, akkor kereshetsz valódi életből példákat, hogy mit használnak.
Megnézheted a C++ standard könyvtárában a qsort és a sort függvényeket, nézz rá a timsort algoritmusra, keress nem összehasonlító algoritmusokat.
13/16 anonim válasza:
#8: A quick sort nem O(n*log n) legrosszabb esetben, hanem négyzetes. Persze ettől függetlenül gyakran gyorsabb, mint másik O(n*log n)-es algoritmus.
14/16 anonim válasza:
#13-as nem írta, hogy legrosszabb esetben. Szerintem a várható értékére gondolt, akkor O(n*log n). Legrosszabb esetben O(n^2).
15/16 anonim válasza:
Írta, és köszönöm, megkopott már a tudásom :)
16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most sajnos nincs a közelembe a gép (és mobilon közel lehetetlen a dolog :D) , de papíron megcsináltam, hogy a legnagyobb rendezetlenig menjen az algoritmus. Amit iostream írt utánanézek a leírásuknak és megpróbálom megvalósítani őket.
2014. júl. 23. 15:04
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!