A "goto" utasítás használatáról mi a véleményetek (C#)?
Figyelt kérdés
Nekem eredetileg eléggé tetszett, aztán azt olvastam az Ilés Zoltán könyvében, hogy nem igazán része a programkészítésnek (vagy valami ilyesmi), és a használatának a mellőzését javasolta. Most, kb. egy évvel később megnéztem egy másik könyvet (C# Programozás lépésről lépésre), ahol bizonyos példa forráskódokban bőszen volt használva úgy is, hogy egy korábbi programrészhez vitt vissza az utasítás 8ezt egyáltalán nem ajánlották emlékezetem szerint). Most akkor mi a helyzet, mennyire lehet/ajánott használni?2014. júl. 8. 12:05
1/20 anonim válasza:
Igazi létjogosultsága a goto utasításnak legutoljára a Commodore Basicben volt.
Persze attól egy program nem lesz semmivel rosszabb, hogy így oldod meg, csak manapság nem a legpraktikusabb programszerkesztési stílus. Majdnem mindig kiváltható ciklusokkal.
Mennyire lehet használni? Ha magadnak programozgatsz, akkor használd nyugodt szívvel. De ha ebből akarsz majd megélni, azért inkább ne.
2/20 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nekem az egyszerűsége/kényelmessége miatt tetszett. Félig meddig "magamnak" programozok, értsd: nem akarom elfelejteni azt, amit anno az emelt érettségire megtanultam, amúgy programtervező informatikus szeretnék lenni.
2014. júl. 8. 12:24
3/20 anonim válasza:
No, ha proginf-re akarsz menni, akkor itt az ideje elfelejteni a GOTO-t. :) Nem fogják jutalmazni a beadandókban, Illés Zoltán sem... bár ha olyan címkéket használsz, hogy "HAJRA_FRADI", akkor talán elnézi. :DD
4/20 anonim válasza:
Bizonyos nagyon ritka esetekben lehet használni, pl. Java-ban is van bytecode szinten, de a nyelvben nincs benne. Teljesen nem lehet kitörölni, de szinte mindig kiváltható ciklussal.
5/20 iostream válasza:
C#-ban például egész érdekes dolgokat lehet elérni a switch-en belüli cimkékre ugrálgatással.
6/20 anonim válasza:
Semmi baj a használatával, főleg akkor nem, ha gyorsabban fut le a program általa. Minden helyzetfüggő, ízlés- és hitvitába pedig nem érdemes keveredni. Hajrá!
7/20 SimkoL válasza:
' amúgy programtervező informatikus szeretnék lenni.' Akkor már most felejtsd el, hogy van ilyen utasítás. A '80-as években,még kezdő koromban használtam még QBasic-ben. Tud csodát művelni :)
8/20 anonim válasza:
A goto veszélyes dolog, mert az ugrásnak nincs semmi feltétele.
9/20 iostream válasza:
"A goto veszélyes dolog, mert az ugrásnak nincs semmi feltétele."
Nem, nem ezért veszélyes. Többnyire van neki feltétele. Azért veszélyes, mert nincs olyan szigorúan korlátozva, hogy hova ugorhat.
10/20 anonim válasza:
Goto-val az a gond hogy átláthatatlanná teszi a kódot, és általános esetben nem indokolt a használata (egész pontosan szinte mindig van alternatíva, switch-case-t leszámítva). Én ha valahol meglátom, egyből feltételezem, hogy rossz minőségű kóddal van dolgom (és eddig mindig be is jött a feltételezés - az is igaz, hogy két ujjamon meg tudom számolni, hány ilyen eset volt).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!