Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel kezdjek programozni?

Mivel kezdjek programozni?

Figyelt kérdés
Programozni szeretnék tanulni Linux Kali-t használok.Mivel kezdjem s hogy tanuljak fokozatosan? Pl.:kezdjem egy nyelv tanulásával, vagy először a linux alapjait kéne megtanulnom (vagy arra majd menetközben rájövök) Ha nyelv jön szóba, akkor kali-hoz mit ajánlotok? Esetleg kezdőnek Python?

2014. jún. 5. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Na, egy újdonsült hacker:)

Helyes sorrend nincsen, csináld azt ami érdekel. Konzolhoz jó ha hozzászoksz, Python is tökéletes.

2014. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tom Benko ***** válasza:
64%

Python, Java jó nyelvek. Talán a Java annyiból jobb, hogy erőteljesen kényszeríti az objektumorientált szemléletmódot és rengeteg osztály áll rendelkezésedre alapból.

A Linux alapjaival ráérsz, ha majd rendszerközeli programokkal kell foglalkoznod.

2014. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 uno20001 ***** válasza:
100%
Én a Pythont ajánlom.
2014. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem valamelyik C -vel lenne érdemes.


Én BASIC-kel kezdtem...


10 INPUT A

20 INPUT B

30 PRINT A+B


...és ott is fejeztem be.:)

2014. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 SimkoL ***** válasza:
'Helyes sorrend nincsen, csináld azt ami érdekel. Konzolhoz jó ha hozzászoksz, Python is tökéletes.' Tökéletesen egyetértek. Sok fiatalnak a konzol olyan mint ha káromkodnál. Nem csak fiatalnak :)
2014. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. jún. 6. 20:40
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
Ja, a C-család, meg az ő pointerjeik... Kiráz tőlük a hideg.
2014. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó dolog az a pointer, csak elsõre kicsit értelmetlennek tûnik. Különösen C-ben, hogy ott még cipõfûzésre is szükség van rá.
2014. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"vagy először a linux alapjait kéne megtanulnom"

Nem tudod a linux alapjait de azt használod? XD


Na mindegy te dolgod. Ha programozást akarsz tanulni akkor a sorrend (legalábbis nekem, mindenkinek más és más) C - C++ - Java - C#

De remélem nem egy "hogyan legyünk hackerek" weboldalról szedted ezt a linuxot meg pythont.. Ahhoz több kell...

2014. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Linuxon a C# nem nagyon működik. Ha megoldja valaki például a fájl IO-t a Monoval, akkor az írjon nekem.

Kezdetben szükséged lesz néhány konzolos Linux héj (Bash) utasításra, amivel könyvtárat tudsz váltani, és fájlkezelést is el tudsz végezni. Ez az alap, enélkül nem nagyon fogsz programozni.

Kezdd el a Pythont, vagy bármi mást. Ha fordítós nyelvvel kezdenél, akkor a Javát ajánlom elsőre. Ugyan érdemes Linux környezetben C-t tanulni, de csak közepesen ajánlom a C++-szal együtt.

2014. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!