Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez szerintetek menni fog?

Ez szerintetek menni fog?

Figyelt kérdés
Ha vírusos memóriával készítek egy rendszerindító DVD lemezt akkor az nem lesz vírusos?Szóval el lehet vel indítani úgy egy XP-t hogy a vírusok nem töltődnek be amik a memóriában vannak?Szeretném ezeket kiírtaniés úgy hallottam hogy ezzel kitörlődnek.Vagy tévedek?Nem tudom.És ezt hogyan kell csinálni?Hogyan kell elindítani DVD-ről egy XP-t?De ha tudtok egy más megoldást amivel el lehet távolítani a vírusokat a memóriából újratelepítés nélkül akkor azt is elmondhatjátok.Köszi.
2009. dec. 30. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
A memória tartalma kikapcsoláskor törlődik. Szerintem valami fogalom zavarban szenvedsz. Nem a vincseszterre gondolsz, a memória helyett?
2009. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hagyd a francba a DVD-s cuccot. Telepíts fel egy NOD-32 30 napos próbaverziót, majd csinálj egy Full (!)sistem scan-t.


Az majd letörli a vírusaidat.

2009. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem értem hogy ezen mit nem lehet érteni.A vírusírtókkal meg léci hagyjatok főleg a noddal.Nincs valaki aki tudna a kérdésre válaszolni?
2009. dec. 30. 22:14
 4/11 anonim ***** válasza:
hát, vírus függő lehet szerintem, de ha szerencséd van akkor az iso fájlokat nem fertőzi a gépeden és ki tudsz írni egy helyreállító lemezt(pl. Hiren's boot CD), de ne fertőzött XPből akarj indítólemezt csinálni, mert azt tuti megzabálja.egy havert kérj meg a kiírásra..akinek van vírusirtója...
2009. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A vírusírtóm a fájlok között nem talált vírust csak a memóriában.Hogyan lehet ezeket kiszedni onnan?
2009. dec. 30. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


A memóriában áram nélkül az adatok törlődnek. Amikor a géped beindul, akkor a merevlemezről tölti fel a fontos adatokat a memóriába a gyorsabb elérés érdekében. Tehát ha a memóriában talált valamit a vírusirtó, akkor az nagy valószínűséggel a merevlemezről került oda és a programod a keresés folyamán nem vette észre.

Megoldás: Használj másik vírusirtót vagy "format c".

(Mellesleg a NOD a legjobb csak használni kell tudni...)


Másrészt viszont:

"Én nem értem hogy ezen mit nem lehet érteni.A vírusírtókkal meg léci hagyjatok főleg a noddal.Nincs valaki aki tudna a kérdésre válaszolni?"


Nem hinném, hogy ilyen flegma lekezelő hangnemben kéne kontrázni. Rakd fel világosan a kérdést és akkor nem lesz ilyen gondod. Az első és második válaszolónak is igaza volt: a kérdésed alapján tényleg fogalmi zavarban lehetsz, illetve már elhangzott a megoldás.

2009. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron kézzel akarsz vírust irtani, akkor tessék itt a recept:


-Offline mód, az internetkábelek KIHÚZÁSA.

-Megkeresed a vírust a gépeden (mivel profi vagy, egyből szemet szúr majd a vírus a többi rendszerfájl között. (lol)

(A sistem 32 környékén szeretnek elbújni egyébként)

-A vírus gyökérkönyvtárában módosítod bizonyos mappák tartalmát.

-Ezután, ha ügyes vagy, nem írja vissza magát a vírus, és simán törölhető.


Sok sikert!


Én még mindig ráengednék a gépre egy NOD-ot, de te tudod.... :-D

2009. dec. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem akartam flegmán visszaválaszolni de mindenki a noddal nyaggat.Az sem volt jó.
2009. dec. 31. 10:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Mentsd a gépedről ami fontos, vagy ami menthető, aztán format C..


Vagy szedd ki a vinyót és dugd be egy másik "tiszta vírusmentes" windows alá és arról írtsd le a vírusokat a vinyódról.


De így nem garantált hogy még valaha is elindul a rendszer de legalább amit kimentesz róla az már nem lesz fertőzött..

2010. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Az Avast ingyenes ráadásul magyar és be tudod állítani, hogy mielőtt betöltődne a rendszer már akkor átvizsgálja az egészet, így maximálisan ki tudod irtani az összes vírust még mielőtt betöltődne a memóriába.

Remélem segíthettem.

Üdv

2010. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!