Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal színmegváltoztatása...

Alidj05 kérdése:

Pascal színmegváltoztatása futtatás közben, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Akasztófát kell készítenem leadandó programként és, az is a feladatok közé tartozik, hogy egy beállítás menüpontban futtatás közben háttérszínt lehessen változtatni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 26. 20:19
1 2
 1/15 tabaki ***** válasza:
Meddig jutottál, és hol a probléma?
2014. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A Google-ig biztos nem:D


[link]


Hint:

Úgy emlékszem, ahhoz hogy a teljes képernyőt átszínezze, a háttérszín átállítása után hívni kell egy képernyőtörlést is.

2014. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 SimkoL ***** válasza:
Jól emlékszel: TextBackGround(Red); ClrScr; => piros képernyő
2014. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tabaki ***** válasza:
Gondolom, a görcs a "futtatás közben" miatt van... De ugyebár, nemcsak a képernyőn kell őrizgetni a rajzot, valahol tárolod, hogy mi van ott, és törlés után azonnal újra fölrajzolod.
2014. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 SimkoL ***** válasza:
Grafikus vagy karakteres lesz ?
2014. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
NA! A google-ig eljutottam, azt is tudom hogyan kell egy alapháttérszínt be állítani. De a feladat az, hogy maga a játékosnak magának kell be állítani a háttérszínt amint futtatja a programot. Pl. A menüben kiválasztja a beállítás menüpontot, ott meg beírja, hogy milyen színre akarja a háttért, és akkor automatikusan át változtatja a háttérszínt a programnak. Csak a kivitelezéssel van problem.
2014. máj. 27. 22:39
 7/15 SimkoL ***** válasza:
Nem válaszoltál, grafikus vagy karakteres lesz ?
2014. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lényegében nem ábrázolom az akasztófát, csak háttérszínt kell változtatnom. De amúgy karakteres lenne(azt hiszem :D)
2014. máj. 27. 23:09
 9/15 tabaki ***** válasza:

Hmmm, rafinált művészi elgondolás. Csak érzékelteted a nyomasztó drámai szituációt... Na, erre kíváncsi vagyok. Ahogy így elmesélted, sokkal egyszerűbb a helyzet, mint ahogyan feltételeztem.

Nehogy azt hidd, hogy hidegen hagy a problémád, igenis foglalkozom vele, de bemutathatnád, hogyan próbálod megoldani a menüt.

2014. máj. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tabaki ***** válasza:

Á, szorít az idő, nehogy SimkoL megint megelőzzön... Itt a bonyodalmasabb bemutató, hogy futás közben is lehet változtatni:

[link]

A kód kissé fésületlen, optimalizálásnak hírét se hallotta, de fut -- legalábbis Windows-konzolban (XP). Teljes képernyőn rusnya. A szöveget megpróbáltam a Windows igényei szerint ékezetesíteni, bocs, ha nem sikerült.

2014. máj. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!