Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok külső kép átméret...

Hogyan tudok külső kép átméretező programot futtatni PHP val?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy képgalériát írok és abban kérnék segítséget, hogy hogyan tudok olyan programot futtatni ami átméretezi a képeimet és paraméterezhető legyen.


Hogy miért?

Mert nem akarom terhelni a PHP -t a beépített kép méretező létrehozó függvényekkel. Pl egy 300 képből álló fotóalbum átméretezésével is elvan. Főleg, hogy a futtatási időlimit lejár idő közben. Ezt meg nem akarom folyamatosan növel a php.ini ben.


Ehhez keresek megoldásokat.


Köszönöm előre is!



2013. dec. 26. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Külső program futtatása PHP-ből:

[link]


Viszont itt a PHP meg fogja várni a futás végét, tehát a futásidőlimit gondod nincs megoldva.


De háttérben futó programot is indíthatsz vele, ha a parancs végére odaírsz egy "&" jelet (ez jelzi a rendszernek, hogy háttérben fusson a parancs, legalábbis Linuxon).


Itt van példákkal:

[link]

2013. dec. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Átnézem a leírást.


További kérdésem lenne, hogy erre alkalmas shell programot hol találok?


Köszönöm!

2013. dec. 27. 00:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ImageMagick nevű programmal például tudsz konvertálgatni, átméretezni:

Példák: [link]

Letöltés (több platformra): [link]

2013. dec. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 és #3 vagyok:

De hogy pontosan válaszoljak a "hol találok?" kérdésre: Google. :) Én is úgy találtam a fenti ImageMagick-et. Ha ez nem lenne szimpi, keress "image resize command line" kulcsszavakra. :)

2013. dec. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!