Szeretnék készíteni egy grafikus windows felületet és aztán elküldeni a microsoftnak, hogy így nézzen ki a windows 9, hogyan lehet ilyet csinálni?
Nem csak a cube desktop.
Miért ne lenne a rendszer része? Simán összeállítható egy disztró, ami automatikusan telepíti.
Nekem egy kicsit még mindig sok ez. Én annak örülnék ha a windowsnál is lenne olyan megoldás (mint sok linux esetében), hogy telepítéskor kiválaszthasd milyen összetevőkre van szükség. Persze mindezt egyszeri ember számára is elérhető módon, tehát ne kézzel kelljen kivenni-betenni szolgáltatásokat, hanem komplett csomagok legyenek amik közül választhatunk. Pl: Multimédia szolgáltatások, böngésző, stb.. ha kiveszem a multimédiából a pipát akkor se mediaplayer se kodek ne települjön. (természetesen hozzáértőknek legyen lehetősége testreszabni)
Igen, tudom, hogy belelehet kontárkodni a telepítőbe de most ugye a gyári rendszer felépítéséről beszélünk és nem arról milyen módon lehetne szétbuherálni.
Ezen kívül a körös-jobbgombos megoldás nem rossz (érintőképernyősöknek kézmozdulattal) egereseknek jobb gombra jönne fel egy gyűrű. Amíg nyomva tartod a gombot addig könnyedén lehetne benne navigálni illetve a gyűrű részeiből újabb pontok nyílhatnának. A görgő gombjára is tennék ilyen funkciót (ami opcionálisan bekapcsolható és kézzel beállíthatók a menüpontok, így akiknek nincs 3. gomb az egéren azoknak sem lesz hiányérzete)
A startmenü maximálisan testreszabható legyen, tehát én állíthassam össze az ikonokat illetve a menüpontokat, saját egyedi parancsokat is felvehessek bele. Facebook és egyéb ökörségek nem kellenek bele gyárilag, aki akarja azt szintúgy kézzel beleteszi. Legyen gyors, tehát ne ilyen .net-es szarra épüljön a startmenü tehát a metro és társait felejtsük el. Nem kellenek bele applikációk csak parancsikonok. Aki mégis ilyen widgetekre vágyik az mondjuk egy Windows+Tab gombbal előcsalhasson egy akár médiapécén is használható felületet. (Ez opcionálisan beállítható lehet alapértelmezettnek is de akinek nem kell telepítéskor letilthatja.)
Nem kell több asztal, 1 db elég de lehessen elmenteni ablakelrendezéseket. Illetve az ati hydragridjéhez hasonlóan egyedi elrendezéseket lehessen létrehozni. A képernyő szélén lévő becsúszkáló-idegörlő menük helyett pedig az egeres felhasználók a Ctrl+görgő-vel válthatnának pl hangerőt és egyebeket. (tudom erre is van program, jómagam is használom)
A programok telepítésekor legyen 2 lehetőség. Ha megbízom a forrásban akkor éles rendszerre telepíthessem a maximális teljesítmény kihasználása érdekében. Ha megbízhatatlan, akkor a windows virtualizáljon számára egy környezetet amiben futhat. (Nem kell komplett virtuális gép, ez valami köztes megoldás lenne, természetesen minimális rendszerigénnyel.) Ha ebbe telepítem fel a programot akkor nem férne hozzá a gépen lévő adatokhoz és a rendszerhez és minden induláskor ebben a virtuális környezetben indulna.
Ne legyen se felhő se skydrive se nyavajatudja micsoda integrálva a gépbe. Aki akarja telepítéskor engedélyezi, aki nem attól ne lopjanak adatokat.
Ja és ami még kimaradt: a rendszernek legyen egy "minimális" változata, tehát régi gépekre is telepíthető legyen! (Vagyis telepítéskor ha minden szükségtleen cuccot kiszedek csak az alap települ akkor 40MB memóriánál többet ne zabáljon és bebootoljon egy 600MHz-es procival is 1 percen belül (tiszta telepítés után legalább).
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztosan lennének még ötleteim ha megerőltetném magam. De minek... úgyse lesz ilyen rendszer soha. Az MS-nek egészen más tervei vannak és javarészt az lesz lekényszerítve az emberek torkán. Tehát marad a buherálás, a beletörődés és a linux.
Amit leirtál egy az egyben a Unity Ubuntu alatt.
Hatalmas találmány, akárcsak a beszélő MI-d, csak mint az is, már évek óta létezik.
Én is kitaláltam egy terméket... Kenyérszeleket kell belerakni, lenyomni egy gombot, és megsüti a kenyeret, sütő nélkül!!!!!4négy
#23, túlságosan az MS filozófiához ragaszkosz. Linux esetén nem lehet gyári telepítőről beszélni. Disztrók vannak. Ha veszem a fáradságot, akkor összekattintgatok a csomagokat (erre is van program) ráírom, hogy Tengor Linux és kész egy disztró, ha úgy tetszik egy "gyári" linux telepítő, amiben a megfelelő csomagok benne vannak.
Persze win-nél ez nem így megy. Tehetsz te arra bármilyen skint, bármilyen dekorációt az eredeti ott marad alatta, azt nem tudod kigyomlálni. A Windows csak Windows...
# 25 Ez nyílt forráskódú ingyenes rendszereknél megoldható. A winnél nem. Értem én a linux előnyeit, de ha a multik rákényszerítenek a windowsra (vagy osx-re, ki melyiket bírja megfizetni) akkor talán elvárható lenne, hogy némileg figyelembe vegyék az igényeket. Önmagában minden rendszernek megvannak az előnyei és hátrányai. Sajnos igen, a windows így is windows maradna de elviselhetőbbé tenné a használatát és esetleg nem sajnálná rá az ember a pénzt. Ha a rohadt Adobe végre nem csak erre a két rendszerre fejlesztene, hanem linuxra is (ami azért vicces, mert az osx ugye unix alapú és arra optimalizálva van) tehát feltételezem nem lenne akkora probléma linuxra is elkészíteniük a szoftvereiket.
Persze, van mindenre linux alternatíva de, ha egyszer valami bevált működik és megtanultam kezelni, nem szívesen válnék meg tőle. Inkább lenyelem a windóws békáját..
*kimaradt a lényeg*
Tehát ha az Adobe fejlesztene linuxra, már rég elbúcsúztam volna májkroszoft atyánktól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!