Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Flash-be, winamp "play now"...

Flash-be, winamp "play now" kiírása?

Figyelt kérdés

Adott a gépen egy Winamp (V 5.35-Portable) c:\winamp elérési úttal!

Szükségem lenne egy olyan flash (.swf) fájl-ra, ami kiírja az előbb említett winamp-al aktuálisan játszott szám előadóját és címét! A Flash fájl is csak ugyanazon a gépen lenne használva. (Tehát nem lejátszót szeretnék csinálni és nem playlis-et importálni a flash-be, nem az kell, hogy egybizonyos számnak vagy playlist-nek az ifóit kiírja, hanem az épp aktuálsan játszottét, ami bármi lehet!)

Flash ismeretek (CS3) vannak. Hogyan tudom ezt összehozni? Merre keresgéljek toturialt?

Esetleg a MessengerAMP v2 (Régen ezzel lehetett msnre kiírni hogy mit hallgatok winam-al) segítségével lehetne megoldani?



2014. máj. 25. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is azt kell elérned, hogy a winamp egyáltalán adjon valami infót arról, hogy éppen mit csinál. Írja be pl. egy fájlba, vagy a registry-be. Ehhez esélyesen plugint kell írnod. Ha ez megvan, akkor a kis flash programod figyelheti ezt a fájlt/regkulcsot, és az alapján közvetíthet.
2014. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
E célból gondoltam, hogy nem e lehetne a "MessengerAMP v2"-t használni, mert gondolom ez is hasonló elven működött! Szerintem ez a plug kijuttatja a kellő infót a winamp-bó! Sajnos a plug készítés már meghaladja a képességeimet, ezért is gondoltam, hogy meg lehet-e oldani már létező dolgok összekapcsolásával!
2014. máj. 25. 14:16
 3/9 SimkoL ***** válasza:
Van a Winamphoz API. Használtam is Delphi alatt. Ha kell megkeresem neked.
2014. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Örülnék neki, de sajnos ez úgy hangzik, hogy programozói ismeretek nélkül nem tudom mit is kezdjek majd vele...
2014. máj. 25. 14:38
 5/9 SimkoL ***** válasza:
[link] Írtam egyet nézd meg ! A tray ikonnál lévő menüben, egy kis sárga hangszóró - Beállítások - be tudod állítani a betűméretet és színt, a háttér színét és az átlátszóságot. Az egérrel bal gombot lenyomva mozgatni tudod a felíratot. A beállításokat elmenti.
2014. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi! Ez igy nagyon fainul műxik! Csak nekem mindenképp sfw-be kéne betennem, mert az sfw még megy további felhasználásra! Egy bizonyos AMIP winap pluggal meg tudtam csinálni hogy egy txt-be mindig beirja az aktuálisan játszott dalcímet! Mostmár csak a flash-be való behívással,küzdök és hogy x időnként újraolvassa... Amiket eddig találtam AS3 scritp-ek nem akarnak műxeni...
2014. máj. 25. 18:43
 7/9 SimkoL ***** válasza:
Ha képként - bmp - küldöm ki a feliratot - tudsz vele mit kezdeni. Mondjuk 1 másodpercenként az elég sűrű.
2014. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az jó ugy.

A kiírás már megvan, csak a frissítés nincs....

2014. máj. 25. 19:20
 9/9 A kérdező kommentje:

A kiírás már megvan ezzel Script-el.


var PATH:String = "playnow.txt";

var urlRequest:URLRequest = new URLRequest(PATH);

var refresh:Number= 1000;

var urlLoader:URLLoader = new URLLoader();


urlLoader.dataFormat = URLLoaderDataFormat.TEXT; // default

urlLoader.addEventListener(Event.COMPLETE, urlLoader_complete);

urlLoader.load(urlRequest);



function urlLoader_complete(evt:Event):void {

playnow_txt.text = urlLoader.data;

}


Ha nem jelenne meg,akkor képként:

[link]


Mi kell még bele hogy autómatikusan ujraolvassa 1 másodpercenként?

2014. máj. 25. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!