Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-MYSQL, vissza tudom...

PHP-MYSQL, vissza tudom kérdezni az utoljára bevitt adatokat?

Figyelt kérdés

Van egy űrlapom, amin több beviteli mező van, de csak egyet kötelező megadni. Ez a mező nem egyedi azonosító, tehát előfordulhat az adatbázisban, hogy vannak azonos sorok. Tehát erre nem tudok keresni.

Azt szeretném elérni, hogy amikor feldolgozom és elküldöm az űrlapot az adatbázisnak, majd sikeresen be is írta, akkor vissza is olvassa annak a sornak az id-jét (az id automatikusan növelt mező, tehát adatbázisba írás előtt ezt nem tudom). Párhuzamosan többen is használják az űrlapot, ezért olyat nem tudok csinálni, hogy pl. a legutolsó sort kérdezem le, mert közbe egy másik felhasználó is vihet fel adatokat az adatbázisba.

Esetleg használjak session-t, amit eltárolok egy plusz oszlopban, és ez alapján keressem vissza a beírt sort?

Köszi



2014. máj. 25. 11:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az insert set kényelmesebbé teszi a dolgokat. Nem nélkülözhetetlen, de jó.

A másikat köszönöm, kilenc után nem sokra megyek vele, de megvizsgálom holnap napfényél. :-)

2014. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, azt érdemes emészteni, elég hasznos tud lenni, elég sokféle dologra, az insert set kényelmét még nem látom, tudsz rá mondani példát, hogy miben kényelmesebb, mint egy "hagyományos" insert...select vagy insert...values?
2014. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2014. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
10: 8.4-től. Nálunk meg 8.1. :-(((((
2014. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
8.1-re már support sincs, ideje lenne 9.x-re upgrade-elni.
2014. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom, tavaly februárban kértem, azóta mindig van valami, amiért éppen nem lehet... Én csak használó vagyok, a szerver nem az enyém.
2014. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!