Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet ezt visual basic...

Makker bolha kérdése:

Hogyan lehet ezt visual basic -ben?

Figyelt kérdés

Nekem az kellene mint amik vanna a farmos játékokba hogy ha pl. veszel 1 foldet akkor te választod ki hogy hova tegyed!

Úgy kéne hogy az egész form kockákból legyen és 1 fold pl. 4 et elfoglal vagy 1 fa 1 -et es ha megveszem a fat akkor en kivalasztom h amik meg vannak kockak amin nincs semmi oda teszem. Ha ertitek kérlek segítsetek nekem, elóre is koszonom!



2014. máj. 24. 16:10
 1/5 Tengor ***** válasza:
Mennyi van kész belőle / mennyit vagy hajlandó áldozni a projektre?
2014. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először tervezd meg VB nélkül. Kell egy mátrix, ami a föld parcelláit reprezentálja. Minden parcella leírja, hogy milyen növény nő ott, mittudomén. De persze egyelőre csak annyit ír le, hogy meg van-e véve vagy nincs.


A megjelenítés meg ezen parcellákhoz ki fog rajzolni 1-1 téglalapot (mondjuk, maradjunk felülnézetnél).


Amikor "vesz 1 földet" a júzer, akkor eltárolod, hogy most "föld kiválasztása módban van". Ebben a módban, ha valamelyik téglalapra (parcellát reprezentáló GUI objektumra) kattint, akkor az eseménykezelő szépen le fogja tárolni a modellben (a mátrixban), hogy ez a föld bizony meg van véve. Ezután frissíti a GUI-t, és már más színben fog megjelenni az a téglalap, jelezvén, hogy az egy megvett föld.


Ezután jöhet a VB megvalósítás. Mivel lehet reprezentálni a GUI-n a föld parcellákat? Tipikusan Panel-lel, arra lehet rajzolni is. A paneleket nyilván dinamikusan hozod létre, mert 70 panelt nem fogsz bevonszolni a Designer-ben. És mindegyikhez hozzáadsz eseménykezelő függvényt. Lehetőleg ugyanazt, mert ugyanaz lesz a működése mindegyiknek. Ehhez valahogy át kell adni, hogy melyik panelről van szó, hogy meg legyen a megfeleltetés a panel és a mátrix megfelelő eleme között. Mondjuk csinálhatsz egy MyPanelt (származtatva a Panel-ből), ami tárolja a koordinátákat. Az eseménykezelő meg a Sender paraméterből vissza tudja ezt kérni majd.


Amit ismerned kell VB-ből: mátrixok, osztályok, öröklődés, eseménykezelés, panelre rajzolás (színezéshez).


Lehet elég lett volna annyit kérdeznem, hogy meddig vagy meg vele, vagy mi okoz nehézséget... :D

2014. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hath en meg nem keztem el mert en márt próbáltam de csak úgy csináltam meg hogy a fold elóre ott volt és ha rá kattolt akkor ott választhatott novényt!

De nekem most ez okoz nehézséget hogy a parcellák, mert ahogy te is mondtad 70 parcellát bevinni az elég .... és még kódok is .... Nah ez így nem lenna valami szuper :D

Az kéne nekem hogy ha rákattintasz pl. fold, fa, állat akkor teneked a választás módban van és ahová kattint (Ha van elég pénze) akkor leraka / megveszi oda ahová kattolt.

De meg azis hogy nekem csak az alsó zold fú legyen mindig csak akkor jelenjen meg a parcellák amik uresek ha abban a választás módban vagy.

2014. máj. 24. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor az alapján, amit írtam a nagyját meg tudod csinálni.
2014. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elkezdem csinálni és ha nem tudok valamit itt írok :)

És koszi a válaszodat !

2014. máj. 24. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!