Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Beolvasásból ellenőrizhető...

Beolvasásból ellenőrizhető játékpálya ruby-ban?

Figyelt kérdés

Kedves válaszolók!

Problémám az lenne, hogy mostanában sokat próbálkoztam egy bizonyos programmal a ruby-ban, de nem sikerül. Elmondom mit csinálok:

Van egy load(fájlnév) funkciónk ami betölti a nekünk kellő szöveget.

Nálam ez map.txt mivel egy egyszerű játékféleséget próbálok "alkotni".

És ezzel a map.txt-vel ami mondjuk legyen simán a map változó tartalma szeretném megcsinálni, hogy olyan formába kerüljön, amiből meg lehet nézni egy mező értékét a játékos mellett.


Amire gondolok:


0000000

0111110

011@110

0000000


0 - fal

1 - bejárható terület

@ - játékos


példakód:

ha (gomb = le és játékos.y+1 nem egyenlő 0) akkor

karakter.y += 1



Ám egyszerűen nem fér a fejembe mit kéne csinálnom, az interneten pedig nem igazán találtam ilyet. Köszönöm hogy elolvastad, kétszer annyira ha válaszoltál is! "Viszlát!"



2014. máj. 14. 21:20
 1/3 iostream ***** válasza:

Ahogy nézem nem négyzetalakú a pálya, tehát nekem nem egyértelmű, hogy merre tolódik el: a bal széle a pályának mindig függőleges?


Amúgy szétcsapnám a szöveget újsoronként, és kész is.

2014. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SimkoL ***** válasza:
Én leginkább egy kétdimenziós tömböt használnék a pálya tárolására.
2014. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elösször is köszönöm mindkettőtök válaszát, azóta már másik problémám van, na sebaj.

@1 Az igazság szerint egy téglalap alakú pálya volt, és a vonalas beolvasáshoz nem igazán kónyítok úgyhogy megoldottam az egészet egy Mátrix-ban és abból olvastam ki az adatokat és néztem meg az NCurses library-val.


@2 A kétdimenziós tömbbel az volt a gond hogy block-nak értelmezte a fordító így kénytelen voltam az elöbb leírt dolgot használni.


Az új problémát meg majd felteszem új kérdésként!

Köszönöm szépen! "Viszont látásra!"

2014. máj. 22. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!