Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom PHP fájlként...

Hogyan tudom PHP fájlként elmenteni a jegyzettömbbe írt php kódokat?

Figyelt kérdés
Megírom a php kódokat a jegyzettömbbe, utána mentés másként, aztán nevet adok a fájlnak, de a kiterjesztést nem tudom megváltoztatni hogy az elmentett fájl .php legyen. Így nem tudja megnyitni az Easyphp 1.7 amit letöltöttem ehhez. Az Apach, és a mysql serverek futnak a gépemen, ezzel minden rendben, az indexet megnyitja ami alapból .php, de amit én írok azt csak txt-be rakja el. Köszi a segítségeket
2009. dec. 25. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

fajl.php helyett fajl.php.txt -ként menti? Amit persze fajl.php -nak látsz, mert a txt kiterjesztést a windows elrejti.

Mappa beállításainál, Nézet fülön vedd ki a pipát az "Ismert fájltipusok kiterjesztésének elrejtése"-ből. Igy majd tudsz .php kiterjesztéssel menteni, vagy ha nem, gond nélkül át tudod nevezni az elmentett fájlokat.

ha adhatok még egy tanácsot, sima jegyezttömb helyett használj valami jobbat, főleg ha kódot írsz. Például Notepad++.

2009. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
atyaég... hát írd át a kiterjesztését!
2009. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te jó ég.. Php kódot megtudod irni de a kiterjesztést nem tudod átirni??? :D
2009. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor mentesz, tedd " " jelek közé a nevet: "fajl.php"
2009. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!