Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik szeretik a Java nyelvet,...

Akik szeretik a Java nyelvet, azok mit szeretnek benne?

Figyelt kérdés

Szerintem az egyik legborzalmasabb nyelv. Okai:

- Használata rendkívül körülményes, mivel "ügyetlenül" lett megtervezve a modulok felépítése, ezért IDE nélkül nem is nagyon lehet eligazodni rajta

- A típusparaméterezés lehetősége nagyon korlátozott. Például a típusparaméter tényleges típusa futásidőben nem érhető el. Emiatt például tömböt sem lehet használni típusparaméterrel, ami szerintem hihetetlenül gáz

- Nagyon szószátyár nyelv. Mindenhez bonyolult, hosszú sorokat kell írni, és rengeteg elnevezés 3-5 szóból álló összetett szó, ami sok helyen csökkenti a kód flexibilitását, máshol meg simán csak zavaró

- Nincs operátor túlterhelés. Pedig elvileg ez egy magas szintű nyelv...

- Kód duplikáció kód duplikáció hátán

- Publikus adattagok megvalósítása getter/setter metódusokkal... A frász tör ki ettől

- Nincs property szintaxis.

- Ahhoz képest, hogy nem sokkal magasabb szintű a C++-nál, indokolatlanul lassabb (bár nem ez tántorít el a Java használatától)

- Nem lehet függvényt vagy osztályt metódus paramétereként átadni. Pedig ez már a 21. század

- A beépített adattípusoknak két implementációja létezik. Holott technikailag megoldható lenne, hogy a megfelelő esetekben a magas szintű típusok is ugyanolyan gyorsak legyenek, mint az alacsony szintűek

- Nem lehetséges mixin classokat készíteni, ami kód duplikációra kényszerít


És még sorolhatnám. Ennek fényében még a JavaScript is jobb nyelv szerintem.



2014. ápr. 14. 23:48
1 2 3
 11/21 iostream ***** válasza:
41%

"Lassabb, viszont hordozható (99%-ban)."

"Cserébe a bytekód révén platform független lesz, nem kell minden rendszeren újra fordítani."


Nem ezt jelenti a hordozhatóság. A jól megírt C++ kód hordozható: lefordítod valami másra, és máris fut ott is. Sosem értettem ezt a fetisizmust a fordítással kapcsolatban.

2014. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

@iostream: Nem mindenki szeretne komplett fordítási környezetek konfigurálni a gépén, hogy 1-2 programot pár óra alatt lefordítson magának.



Kérdező te elkönyvelted, hogy a java sz*r és foggal körömmel ezt bizonygatod.

Ennyi erővel MINDEN programozási nyelv rossz, mindegyikbe bele lehet kötni, mert mindegyik más.

2014. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Kérdező te elkönyvelted, hogy a java sz*r és foggal körömmel ezt bizonygatod.

Ennyi erővel MINDEN programozási nyelv rossz, mindegyikbe bele lehet kötni, mert mindegyik más."


hmm, tehát a te érved az én érveimmel szemben az, hogy én érvelek? Egész meggyőző...

2014. ápr. 15. 21:00
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ez sem igaz, csak utána kéne nézni.

[link]


Az említett Reflection API igazi magic."


Valóban, a Reflection API igazi magic:

Class<T> persistentClass = (Class<T>) ((ParameterizedType) getClass().getGenericSuperclass()).getActualTypeArguments()[0];


Hiszen mennyivel egyszerűbb, amikor lehetne ilyen bonyolult is:

type(TypeArguments[0])


Na ugye, hogy igazi magic? :)

2014. ápr. 15. 21:07
 15/21 A kérdező kommentje:

"@iostream: Nem mindenki szeretne komplett fordítási környezetek konfigurálni a gépén, hogy 1-2 programot pár óra alatt lefordítson magának. "


hmm, egy fordítási környezet konfigurálása a megfelelő eszközökkel majdnem 10 perc! Nagyjából annyi, mint a Java virtuális gép telepítése.


Egyébként szerintem nem értetted meg logikailag iostream érvelését. Nézd meg a #6 kommentem, ott kicsit bővebben ki van fejtve.

2014. ápr. 15. 21:26
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"

"Kérdező te elkönyvelted, hogy a java sz*r és foggal körömmel ezt bizonygatod.

Ennyi erővel MINDEN programozási nyelv rossz, mindegyikbe bele lehet kötni, mert mindegyik más."


hmm, tehát a te érved az én érveimmel szemben az, hogy én érvelek? Egész meggyőző...

"


Szerintem viszont maximálisan igaza van a válaszolónak.

Nekem is vannak fenntartásaim a javával szemben, de a te "érveid"-ről ez jut eszembe:


Ha van GC akkor overhead és az a baj, ha nincs akkor memóriaszivárgás van az a baj,

Ha hosszúDeKifejezőEgyMetódusNév akkor az a baj, ha rövid és nem tudja senki hogy mit csinál, akkor meg az a baj,

Ha van operátor túlterhelés akkor az a baj, ha nincs, akor meg az a baj,

Ha nem lehet függvényt vagy osztályt metódus paramétereként átadni akkor az a baj, ha lehet akkor az a baj,

stb..


küldeném az engem megihlető számot neked, és mindenkinek aki nem szereti:

https://www.youtube.com/watch?v=86mcFm2-rxE

2014. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Ha van GC akkor overhead és az a baj, ha nincs akkor memóriaszivárgás van az a baj, "


Szó sem esett a memóriakezelésről...


"Ha van operátor túlterhelés akkor az a baj, ha nincs, akor meg az a baj, "

Hol írtam én, hogy baj, hogy van operátor túlterhelés? Pont azt írtam, hogy az a baj, ha nincs! Szerintem nagyon is kell, hogy legyen operátor túlterhelés.


"Ha nem lehet függvényt vagy osztályt metódus paramétereként átadni akkor az a baj, ha lehet akkor az a baj, "


Megint: hol írtam én, hogy baj, ha lehet? Azt írtam, hogy az a baj, ha nem lehet!


Lehet, hogy neked ez úgy tűnik, hogy csak dobálózok az állításokkal, de speciel azokban a dolgokban, amiket te kifogásoltál, nem volt ellentmondás. Úgyhogy, nem érzem jogosnak a kifogásod. Ennek fényében szerintem vagy csak a szám kedvéért írtad be poénból ezt a választ (és nekem rossz a humorérzékem), vagy pedig az a szám inkább rólad szól :)

2014. ápr. 16. 00:46
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ha van operátor túlterhelés akkor az a baj, ha nincs, akor meg az a baj, "

"Hol írtam én, hogy baj, hogy van operátor túlterhelés? Pont azt írtam, hogy az a baj, ha nincs! Szerintem nagyon is kell, hogy legyen operátor túlterhelés."


Én úgy gondolom, hogy (nem a kérdező) ezt úgy gondolta, hogy mindenkinek lesz valami baja állandóan, nyelvtől függetlenül.

Most akkor ki nem érti, hogy mit akart ezzel írni a válaszoló?

2014. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Például ismerek nálam sokkal tapasztaltabb embert, aki szerint nagyon is rossz.

Én meg kódoltam C++-ban, Javában, C++-ban átdefiniáltam néhány operátort, jó. Javában meg nem zavart sosem, hogy nincs.

Téged meg az zavar, hogy nincs.


És ez CSAK 3 ember. Érvekről hiába esett szó, max azt éred el vele, hogy nyelvtanórán érezzem magamat, meggyőzni azt nem tudtál. Csak össze-vissza szidsz valami gyelvet, ez minden.

C/C++-ról le tudnék írni 3x ennyi-t, hogy mi benne az orbitális nagy sz@r, amiért k..va sok bug van, de végső soron mindent rá lehet fogni arra, hogy sz@r programozók gányoltak benne. Ez minden nyelvre igaz.

2014. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 iostream ***** válasza:

"@iostream: Nem mindenki szeretne komplett fordítási környezetek konfigurálni a gépén, hogy 1-2 programot pár óra alatt lefordítson magának."


Még jó, hogy a programok többségét nem forrás formájában terjesztik, ugye?

2014. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!