Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miből, honnan lehet grafikus...

Miből, honnan lehet grafikus programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Grafikus programozást szeretnék tanulni C-ben vagy C++-ban. Hobbi szinten foglalkozom a programozással, Javában és Pythonban már tudok grafikusan is.


Most szeretném elkezdeni C vagy C++ nyelven is. A kérdést azért tettem fel, mert tudtommal C vagy C++ nyelven már elég máshogy van ez (kellenek más programok vagy ilyesmi) nem úgy, mint Javában vagy Pythonban, ahol csak be kell importálni a csomagot vagy osztályt, aztán lehet gépelni.


Tudom, hogy googleba beírom kapok 1000 találatot, de olyat keresek, amiből esetleg ti is tanultatok.


Előre is köszi a válaszokat, jó válaszokért megy a zöld kezecske.



2014. ápr. 9. 22:58
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
100%

Mit értesz "grafikus programozás" alatt?

OpenGL-es 3D-s cuccokat v. windows form alapú dolgokat?

2014. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából annyit tudok OpenGL-ről, amit most így gyorsán átolvastam Wikipédián. De az is jó a lényeg az lenne, hogy most így C-ben is el tudjak indulni és valami olyanból tudjak tanulni, ami normálisan leírja(nem baj ha angol nyelvű vagy német).
2014. ápr. 9. 23:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2D?

SDL? SFML?

2014. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kezdetben a két dimenziósat szeretnék, szóval ilyen, hogy ablakok, nyomógombok, vásznak stb.


De ez az SDL most, hogy így rákerestem ez is érdekelne.

Tudsz esetleg valami fasza tutorialt?

2014. ápr. 10. 00:06
 5/13 anonim ***** válasza:
saját oldala, meg a google első pár találat, sokkal jobbat nem tudok
2014. ápr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát SDL-el nem fogsz nagyon ablakozni..

Feltételezem, Windows alatt fejlesztenél.

Nos, az a baj, hogy az MFC, a MS lib-je egy sz*r, ráadásul régi is.. Van még a WTL, de az se sokkal jobb, ráadásul gyatra a dokumentáció is hozzá.

Én ezt a kettőt használtam régebben, de rémálom mindkettő.

Viszont - állítólag - a Qt az tök jó ilyen célra, ha jól tudom, még saját IDE is van hozzá, de nekem az kimaradt, akkorra már áttértem a C#-ra :)

2014. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 iostream ***** válasza:
100%

SDL-lel nem fog ablakozni? Már mér ne?


Amúgy elég barbár dolog az ablakozást C/C++-ra bízni, sok szenvedés kevés eredményért. De ha érdekel, érdemes lemenni alapszintre: GDI vagy X lib, rendszertől függően. Google kiad alap programokat, ahol 80-100 sorból összerak neked egy (üres) ablakot, sokat lehet tanulni egy desktop environment belső életéről.

2014. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"SDL-lel nem fog ablakozni? Már mér ne? "


Tudtommal az SDL-ben nincs ilyesmi, hogy button-ok, textbox-ok, stbstb., amivel Windows Form-okat lehet összepakolgatni.. de lehet, hogy tévedek.

2014. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tengor ***** válasza:
#8, nincs, de le lehet programozni...
2014. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha programozgatni kell, akkor már nem éri meg használni :)

Franc se fog 30 sornyi kódot bepötyögni egy gomb létrehozásához, mikor más lib-ekhez, mint a Qt, még IDE is van designerrel, oszt' 2 kattintás az egész :)

2014. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!