Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írnátok ezt meg c++ -ban?

Andro_ID kérdése:

Hogyan írnátok ezt meg c++ -ban?

Figyelt kérdés

Lenne egy ilyen feladat:

-A mobil osztályhoz készíts több konstruktort! Ha nem adják meg a mobil árát, akkor az legyen 100.000 Ft!

-Készíts lekérdező és beállító metódusokat az adatokhoz! Ne engedd, hogy a mobil ára negatív legyen!

-Készíts tömböt, 5 mobil adatainak tárolására, töltsd fel őket mutatóval!

-Rendezd a tömböt a mobilok ára szerint növekvő rendbe, majd mutatóval írd ki a három legdrágábbat!



2014. márc. 23. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én például 2000 JMFért.
2014. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgyhogy leülnék és elkezdeném írni a kódot.

Ezen nincs semmi gondolkodnivaló.

2014. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

#2 módszerét alkalmaznám. Leülnék, nyitnék egy geditet meg egy terminált aztán kezdenék pötyögni geditben, és fordítanék a terminálban.

Árajánlat?

2014. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen adatai vannak a mobilnak?

Legyen neki:

típusa string (karaktertömb, ha nem használhatsz string.h-t)

ára, ami a feladatban is szerepel, ez legyen unsigned long, ezt nem lehet negatívra állítani.

Két konstruktort írj, ahol az egyikben nem adod meg az árat, de a belsejében beállítod 100000-re. Konstruktor: aminek neve megegyezik az osztályéval, és nincs visszatérési értéke, még void sem.

Itt láthatsz példákat osztályokra:

[link]

A tömb feltöltése: a tömbelemeket így hozod létre:


mobilok[0] = new Mobil("Takoma");

mobilok[1] = new Mobil("Habura", 150000);

...és így tovább.


Mivel nem mondták meg, hogyan rendezz, rendezhetsz minimumkiválasztással, amit talán a legegyszerűbb beprogramozni. Figyelem, a mutatók tagjaihoz a -> fúr le. Ha pontot használsz, akkor rejtélyes hibaüzeneteket kapsz.

2014. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 iostream ***** válasza:

"Mivel nem mondták meg, hogyan rendezz, rendezhetsz minimumkiválasztással, amit talán a legegyszerűbb beprogramozni."


Vagy akár std::sorttal vagy ha nagyon nem megy, std::qsorttal, azt még egyszerűbb "beprogramozni".

2014. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De ismerős ez a kérdés,találkoztam vele.:D


Mutató: szerintem ehhez mobil *p kell,mondjuk.

Konstruktor: nincs paramétere, helyette ez van:

mobilar=100000


Az,hogy ne legyen negatív. Azt hiszem ezzel nekem is meggyűlt a bajom.(ha jól emlékszem, hiába raktam if-et, ugyangy beállította)

2014. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!