Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2 táblából,2 oszlop lekérdezés...

2 táblából,2 oszlop lekérdezése, hogyan? (MySQL)

Figyelt kérdés

Van egy tábla amiben cikkszámok vannak egy oszlopban, és van egy tábla amiben pedig a hozzá tartozó árak vannak egy oszlopban. De én ezt egy lekérdezésbe szeretném összehozni. Mind a két táblában, van egy product_id oszlop, és ez alapján vannak összecsatolva.

Hogyan tudom lekérdezni ezt a két oszlopot PHP-ban?



2014. márc. 21. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A teljes struktúrát látni kéne, hogy teljes körűen tudjak válaszolni, de a lényeg ennyi:


SELECT table1.csz table2.ar FROM table1, table2 WHERE table1.produc_id = table2.produc_id


Ezt lehet finomítani még joinnal, de abba most nem mennék bele.


A table1 helyére azt tábla nevét rakd, amiben a cikkszámok vannak vannak, a table2 pedig ahol az árak.

A pont után az adott oszlop neve van, ezt te tudod, cseréld a megfelelőre őket.

2014. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Működik frankón! Ideje lesz komolyabban megtanulnom az SQL-t...

Köszi még1X!

2014. márc. 21. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

;)


Rakj egy phpmyadmin-t, és annak a tervező nézetével készíthetsz ilyen lekérdezéseket, majd az sql nézetével láthatod, hogy mit hogy. Aztán alakítsd át kedved szerint, és tapasztald, hogy mi változik.


Hasonlóan kezdtem én is, bár azért rátett egy lapáttal a szakmai képzésem is. Most meg adatbázist (is) programozok már.

2014. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :)
2014. márc. 21. 22:40
 5/5 Drone007 ***** válasza:

Ha már a JOIN szóba került:


SELECT `t1`.`cikk`, `t2`.`ar` FROM `table1` AS `t1` JOIN `table2` AS t2 ON `t1`.`product_id` = `t2`.`product_id` WHERE <egyéb feltételek> ORDER BY <rendezési sorrend>

2014. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!