Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (PHP, MYSQL) Hogyan tudom...

(PHP, MYSQL) Hogyan tudom megoldani, hogy külön oszlopban legyen az exportált CSV-be az adat?

Figyelt kérdés

$query = "SELECT table1 FROM proba_db WHERE product_id='1'";

$res = mysql_query($query) or die($query);

$row = mysql_fetch_array($res);

$ossz = array ();


for ($i = 0; $i < 10; $i++) {

$data = $row[$i].';';

array_push ($ossz, $data);

}


foreach ($ossz as $line)

{

fputcsv($export_file,explode(',',$line));

}



A lényeg, hogy így úgy exportálja ki a tömböt a CSV-be, hogy minden adat egy külön sor lesz. Én egy sort szeretnék, de legyen közte egy ';' elválasztó a későbbi excel import miatt.



2014. márc. 21. 13:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, de kérdést elég rosszul tettem fel... A lényeg, hogy egy sorba legyen az adat a kimeneti CSV-n.
2014. márc. 21. 13:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Például konkatenálod az adatokat a $line-ba, és kiírod a $line-t a CSV-be.
2014. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Légyszi leírod, konkrétan mire gondolsz?
2014. márc. 21. 14:12
 4/6 ejbenjaro ***** válasza:
Bár nem értek a PHP-hoz, de nekem erősen úgy tűnik, hogy az explode-al a vesszők mentén szétvágod a $line változódban levő stringet. Namost a csv fájlban ugye eleve vesszővel vannak elválasztva az adatokat egymástól. Tehát nem igazán értem, hogy miért kell szétvágni, aztán újra vesszővel összefűzni. Meglehet ha csak simán kiírod egy fájlba a $line tartalmát, akkor az már jó lesz.
2014. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Király! :)


Igazad volt!!

2014. márc. 21. 14:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2014. márc. 21. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!