Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-vel hogyan lehet adatbázis...

PHP-vel hogyan lehet adatbázisba megadott számú szót berakni?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy egy blogot készítek, és ha hosszú a szöveg, akkor az előnézetbe nem akarom az egész szöveget kiíratni, hanem csak az általam megadott hosszúságút. Eddig olyan megoldást használok, h MySQL-ben van egy külön oszlop, aminek meg van adva a maximális karakterhossz, ez azonban elég csúnyán jelenik meg, mert levágja a szavakat.

De ha van egy jobb módszer erre, akkor fogékony vagyok rá.



2014. márc. 16. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugye kinyered a stringet. Ha hosszabb K-nál, levágod K-nál és megkeresed az utolsó space-t a szövegben, majd itt megint levágod.
2014. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:

Ha mondjuk 100 hossz, amit max meg akarsz jeleníteni, akkor keresd a szóközöket a szövegben és válaszd ki azt, amelyik még épp 100 alatt van. Aztán annak az indexéig olvasd ki a szöveget.

Ha nem probléma, ha picit túl lóg, akkor:

SUBSTRING(szoveg, LOCATE(' ', szoveg', 100))

2014. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg a saját oldalamon, hogy felvettem egy új meződ az adatbázisba preview néven, és amikor hozzáadok egy bejegyzést a 100-hoz legközelebbi szóköznél levágja a részletet, és beleteszi a previewbe. Amikor kiolvasom, akkor meg a végére teszek egy linket '... (tovább)' felirattal. Így nem kell betöltéskor azzal szórakozni, hogy levágja a fölösleges részt. Így csak egyszer hajtódik végre a levágás, nem pedig n szer.


Természetesen, van egy full_text mező, amibe beleteszi az egészet.

2014. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!