Ebből a könyvből jó elkezdeni a C programozási nyelvet?
Stephen G. Kochan: Programfejlesztés C nyelven
(nemtudom lehet-e ide linkelni, ezért csak a nevét írtam)
15 éves vagyok, és nagyon érdekel a programozás és szeretnék vele ismerkedni. A kérdésem az lenne hogy ezek, (C++, Objective-C, C#, Java) amiket bemutat a könyv ideális lenne-e nekem kezdésnek.
nem esküdnék meg rá, de úgy emlékszem hogy egy ismerősömnek megvolt a könyv, és nem volt olyan jó. fontos viszont, hogy a könyv a C programozást mutatja be, amiket felsoroltál, csak erre a nyelvre alapoznak, viszont teljesen más hozzáállás szerint kell megoldani bennük a problémákat! (tehát a könyvben valószínűleg nem nagyon lesz róluk szó)
ha még sosem tanultál programozni, akkor amúgy tökéletes kezdésnek a C.
"ha még sosem tanultál programozni, akkor amúgy tökéletes kezdésnek a C."
Persze, ha a barkácsolgatást is esztergagéppel kezded. A C talán a legrosszabb nyelv, amivel kezdeni lehet, nagyjából 0 feature van benne ami a kezdőket segíti.
iostream, én tudok sokkal rosszabb nyelveket is a kezdőknek. Mármint olyan nyelveket, amelyeket programozásra találtak ki.
De jobbat többet tudok, például Python, Ruby, C#, Java, de még a C++ és az Objective-C.
ha egy magasabb szintű nyelvvel (Java, C#) kezded, azzal is el tudod sajátítani azt a szemléletet, ami a programozással való problémamegoldáshoz kell. viszont rengeteg segítséget fogsz kapni eközben, ebből kifolyólag lesznek dolgok amiket nem fogsz érteni.
ha szeretnél egy kicsit a dolgok mögé látni, és megérteni hogy mi-miért történik egy magasabb szintű programozási nyelvben, akkor érdemes a C-t. szerintem érdemesebb "alulról felfelé" haladni ilyen szempontból, de valahol meg tudom érteni azt is, aki másképpen gondolkodik erről.
a programozás nem cél, hanem eszköz.
"Ez így van. Viszont ha a C-t megérti, utána a többivel sem lesz gondja. Ha meg nem ezzel kezd, sose fog benne programozni. Érdekes:)"
1. De, lesz a többivel gondja. Ahogy egy Javas ember is először ordas nagy hülyeségeket csinál, ha C++-ra akarják átképezni (csak hogy a legordítóbb: mindent new-val hoz létre), úgy a C programozó is rengeteg mindent nem fog tudni, és nagyon sok rossz (az új nyelvben rossz) beidegződést hoz magával. Az alacsonyszintű szemlélet nem mindig előny.
2. Ha nem ezzel kezd, attól még később megtalálhatja. Már ha szüksége van rá. Én mindig úgy láttam, hogy C-ig lemenni csak igen indokolt esetben szabad, a C++ pont megadja azt a hatékonyságot, ami kell, és csak akkor szabad lejjebb menni, ha azt a platform indokolja. De tényleg nem látom, miért ne kódolhatna később C-ben, ha akármi másban kezd, én VB-vel kezdtem (még az ötössel, ami a .NET előtt volt), ami nem egy kifejezetten alacsony szintű nyelv, mégis megtaláltam az utamat lefelé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!