Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A sima programozók tudnának...

A sima programozók tudnának hackerkedni? A hackerkek miben jók, úgy értem mihez értenek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 18:02
 1/3 Tengor ***** válasza:

Nincs olyan konkrét cselekvés, hogy hackerkedés.

Nem tudsz leülni, hogy "akkor én most hackerkedni fogok".

A hackerek általában a maguk területét a legaprólékosabban a legmélyrehatóbban ismerik, legyen az hálózat, egy szoftver vagy egy szoftver környezet.

2014. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A hackerkek miben jók, úgy értem mihez értenek?"

A hacker számítástechnikai problémákat már-nár "művészi szinten" megoldani képes szakember. Értenek a programozáshoz (sok nyílt forrású szoftvert hackerek írnak), az operációs rendszerekhez - legfőképp Unix/BSD/Linux-berkekben járatosak, mert azok forráskódja szabadon hozzáférhető - az Internethez, hálózatokhoz.

Bővebben: [link]


"A sima programozók tudnának hackerkedni?"

Mit értesz pontosan hackerkedésen? Mitől "síma" egy programozó?

Ha az a kérdésed lényege, hogy egy mezei, programozónak tanult egyén hacker-e, akkor a válasz nem feltétlenül.

Ha a hackerkedésen számítógépes rendszerek feltörését érted (ami hibás szóhasználat, mert a hacker lételeme az alkotás, nem a rombolás - ezért is különítik el a számítógépes bűnözőt cracker, illetve black hat hacker megnevezésekkel a hackertársadalomtól), akkor a válasz az, hogy egy átlagember (nem csak programozó) is képes (nem kellően védett) hálózati rendszerekbe behatolni mindenféle programokkal (lásd az Anonymous "hackercsoport" tagjainak nagy többsége is csak "birkamód" letölti a "hacker programot" és megnyom egy gombot), de ettől nem lesz hacker, csak kisstílű script kiddie.

2014. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sosem tanultam hackelni.

Nagyon sok program van a neten, amivel lehet hekkelni.

Az egyetem szerveréhez első évesen sikerült találnom olyan eljárást, amivel root jogot szereztem. Ehhez nem kellett egy sor kódot sem írni. Sőt igazából csak egér kattintásokkal értem el. Ehhez rendszerismeret kellett, és fontosabb, hogy a sok helyen meglévő hanyag biztonság.

Amióta már nem vagyok gyerek, nem érdekel a hackkelés.


/egy sima programozó/

2014. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!