Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki magyarázza már meg...

Valaki magyarázza már meg miben lett jobb a windows az XP óta?

Figyelt kérdés

Az új windowsok arculata nekem egyszerűen kiborító de ez magánügy.

Informatikai érveket szeretnék hallani, ami miatt a windows 7-8-at Tényleg érdemes volt kiadni azon kívül, hogy a microsoftnak be kellett dobnia magát nehogy háttérbe szoruljon az Apple meg a Google sziporkázása mögött.

Az egyetlen pozitív amivel eddig találkoztam, hogy az új office excelében a makrókezelést jobban kidolgozták.


Elég erős alibit kéne felhozniuk nekem hogy meg tudjam bocsátani ezt a logikátlan interfészt és ízléstelen dizájnt...

Amúgy is hajladoztam az opensourceosok felé de mostmár még kényszert is érzek rá hogy linuxra váltsak.

3 hónapja van w7-es gépem és én aszondom nem a konzervativitásommal van baj.

De ha a többségnek szintén negatv érzései vannak, megoszthatjátok a bánataitokat is, jólesnek az együttérző szavak. :)



2014. febr. 12. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem sokkal jobban néz ki mint az xp, és ami tetszik ha újra rakom talál magának drivereket, míg xp-n nem.
2014. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért jobb, mert az új processzor arhitektúrákat és hardwareket jobban kitudja használni. Ha veszel egy új gépet, és felteszel rá egy WinXP-t és egy ugyanolyanra egy Win7-tet, akkor a tesztek 80%-ban a Win7 fog nyerni, mert rendelkezik olyan program technológiákkal, ami fárfogóbban tudja haszválni a vasat.


Én nekem 2 gépem van. Egyiken Win8.1 másikon Ubuntu/Linux. Ha váltani akarsz, akkor kösd fel a gatyát, ha még életedben nem láttál linuxot, mert akkor eleinte megleszel lőve vele. Mivel a linux a win-től sokkalta jog és terminál orientáltabb. A grafikai felület csak egy plusz. Ergó ha elszál a grafikus felület, attól még nem omlott össze a rendszer, csak restartolni kell a grafikai szervert a gépen, és reboot nélkül újra van. :)

2014. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64 bites xp egy szar, magyar nincs is, így csak 4 giga memót támogat, az meg manapság eléggé alap.
2014. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: modernebb, kor követelményeinek megfelelőbb lett.

XP idejében még nem voltak elterjedtek a többmagos processzorok, illetve megjelenésekor 64 bites PC processzor egyáltalán nem is létezett. Volt ugyan 64 bites kiadása is, ugyanakkor ez a Server 2003-on alapult, kompatibilitási problémái is voltak, ezen a téren hatalmasat javult a helyzet. SSD sem volt még XP-s érában: egy Win7 már tökéletesen kezeli az ilyen meghajtókat, XP-n még telepítést is körültekintően kell megtenni alignment miatt.

Vistával kezdődően (amely egy óriási előrelépés volt XP-hez képest, problémái egy részét is az ebből adódó kompatibilitási problémái jelentették) gyökeresen átalakult a rendszer:

-kezelőfelülete hardveres gyorsítást kapott, megváltozott ablakkezelő rendszer miatt emiatt nem lehet "befagyott" alkalmazások ablakaira rajzolgatni.

-MS statisztikái szerint az XP-s kékhalálok jó részét a hibás grafikus meghajtóprogramok okozták, így átalakították ezt: az új WDDM (Windows Display Driver Model) sokkal kevesebb kernel módú részt engedett meg, így ha probléma adódott vele, sokkal kisebb volt a végzetes következmény (=kékhalál) valószínűsége, inkább egy "A képernyővezérlő nem válaszolt, és utána helyreállt" üzenet jelent meg helyette. Na, XP esetén kék képernyő lett volna helyette.

-Új grafikus meghajtóprogram modell nem csak a megnövekedett stabilitás miatt jó, többletszolgáltatásokat is biztosít. DirectX11 (Win7) óta megjelent a Direct2D névre hallgató API, amely a korábbiaknál fejlettebb 2D-s képességeket tesz lehetővé, és mivel hardveresen gyorsított, ezért gyorsabb és hatékonyabb is, mint az XP-s GDI+.

-Megjelent a prioritásos I/O. XP-vel (például) töredezettségmentesítés mellett nem lehetett normálisan használni a gépet, mert a lemezműveleteknél a töredezettségmentesítővel vagy versenyben. Vista óta ezek prioritása alacsonyabb, így ha pl megnyitsz egy fájlt, akkor a te kiszolgálásod élvez prioritást.

-Újraírt, egységes TCP/IP stack, amely - többek között - jobb támogatást nyújt az IPv6-nak.


Hogy felhasználói szempontból fontosabb dolgokat is kiemeljek:

-nagyobb biztonság. Ez ugyan kényelmetlen is lehet, de valamit valamiért.

-64 bit, SSD, USB3.0, SATA merevlemez (mert ugye pl Intel vezérlőket XP nem szerette natív SATA módban, driverek nélkül...) támogatása

-exFAT fájlrendszer gyárilag benne van (pendrive-okra is ajánlható fájlrendszer, amelyre 4 GB-nál nagyobb fájlokat is fel lehet tenni, FAT32-vel ellentétben).

-Windows Search. XP-hez is lehetett utólag hasonló célú szoftvereket telepíteni, de prioritásos I/O hiánya miatt jobban megérezted, ha indexelt, és nem is integrálódott tökéletesen a kezelőfelületbe.

-nagyobb energiahatékonyság. XP idejében még nem voltak elterjedtek a hordozható számítógépek, emiatt nem is jelentett prioritást (bár ebből asztali gépek is profitálnak), azóta viszont változott a helyzet. Vista óta minden Windows javít ilyen téren, és ugyanazon a gépen értékelhető mértékben növekszik az üzemidő.

2014. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Linuxos megjegyzésedre még válaszolnék: jó rendszer tud lenni a Linux értő kezekben, de ha egy XP-7 váltás során agybajt kaptál a kezelőfelület változásai miatt, akkor eszedbe ne jusson rá váltani. Linuxos körökben gyakran hangoztatott alapelv, hogy a "Linux nem Windows", és ez az eltérő gyökerek miatt nagyon igaz. Csak akkor kezdd el használni, ha el tudod fogadni, hogy nem egy "ingyenes/nyílt Windowst" használsz, hanem egy teljesen más rendszert, ami miatt kb mindent újra kell tanulnod.
2014. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mikor 4 éve kézhez kaptam a Win7-et kipróbáltam és 2 nap múlva repült vissza az XP.A baj az volt,hogy a buherált,trójais verziókat 3 hetente kellett újrarakni (XP).5-6-szor ezt eljátszottam,mellette sok Linux-ot kipróbáltam.Végül csak a Win7 győzött(SP1 után),mindössze egy kicsit szokni kellett,néhány ősöreg kedvenc (Nero6) nem ment rajta.Váltani kellett,egy kicsit próbálgatni egyéb lehetőségeket.

Most azt mondom szebb,gyorsabb,biztonságosabb és annyira támogatott,mint anno az XP volt (program,driver).Kb ugyanakkora élettartamot is jósolok neki (ezzel megint belenyúlt a Microsoft:))

Kipróbáltam a 8.1-et is.

Háááát,nálam még nem jött el az ideje.:)

Legalábbis nálam....

2014. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csacsi2 ***** válasza:

Nagyjából mindenkinek igaza van,nem vagyunk egyformák! Az xp kékhalállal nem értek egyet, nálam nincs.5 éve nem telepítettem újra az is mond valamit.

Összegezve ami nem kevés technikailag az a hardverkompatibilitás, ami miatt klasszisokkal jobbak az utódok!

viszont ahoz olyan vas is kell, tehát újabb gépeken sokkal jobban teljesítenek az újabb win-ok, régin pedig rosszabbul és fordítva.

A programokat lehet priorizálni az xp-ban is. A beépített cuccok az xp-ben nem érnek semmit lsd. töredezettség mentesítő,tűzfal de mindezeket lehet programokkal kompenzálni, így nem lényeges.


Az automatikus telepítések és bármi ami a tudtomon kívül zajlik nem érdekel, kikapcsolom, ez nem mozgat, a driver-ek telepítése főleg manuális nálam.Így ez sem mozgat.Nekem a Win 8.0 nem jött be és a csempékért sem rajongtam, bár jó ötlet. Startmenü hiányára és hogy az asztali pc nem telefon, szerencsére rájöttek és ami bevállt azt erősítik ezekután, így szerintem sokkal felhasználóbarátabbá teszik!Első a funkció, a többi csak maszlag és csicsa...Érdeklődve várom a 8.2 -őt vagy a (híresztelések szerint) a Win9 -et 2015-ben!

2014. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van, mert minden csak nézőpont kérdése...


Én például nagyon sok operációs rendszert használtam egészen a DOS6.22-tőtől... ...mindegyiknek megvan a maga varázsa és természetesen mivel semmi sem tökéletes, így a hátulütője is, engem egyik sem zavart... :-)


Pl. a Wondows 95OSR2-őt jobban csíptem, mint a Windows 98SE-t, így jött a WindowsME, amit sokáig használtam annak ellenére, hogy sokan szidták, de így jártam a Windows Vista-val is...


A Windows XP 64 bites változatával is jól el voltam, szinte soha nem fagyott le, és hogy angolul volt? Hááát nálam minden angolul van... Inkább, mint japánul vagy németül... :-)


Linux-ot is használok már több, mint 15 éve, sőt talán több is. ...és a mai helyzetet elnézve egyáltalán nem mondanám, hogy aki át akar rá váltani, annak mindent újra kellene tanulnia, hiszen szerintem Pistike az ovi nagycsoportból is fel tudná telepíteni és használná... :-)


De láttam MacOS-t is, én például nem dobtam hátast tőle, mint sokan mások... ...lenyűgözött régen az 1 kisfloppy-s QNX, amely 1,44MiB-es lemezről elindította a gépet, majd grafikus felületen lehetett internetezni vele... :-)


Szerintem sokmindent ki kell próbálni, és meg kell találni a legjobban hozzánk passzoló dolgokat, a nőkkel is ez a helyzet! :-)


Most jelenleg Windows 8.1-et használok, ami a Windows7-nél azért jobb, mert nem kell fél napokat (vagy többet) azzal szarolni, hogy feltelepítse az összes frissítést)... ...Linuxból pedig egyértelműen a Debian disztribúciót használom, ami még éppen ráfér 2 darab egyrétegű Blu-Ray lemezre... :-)


Legutóbb az UEFI-vel b*szakodtam... ...hááát az is érdekes egy vivmány... :-)

2014. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát asziszem eléggé megvédtétek a win7-et előttem, jó volt olvasni ezeket az érveket.

Az tűnt még fel egyébként, hogy akármennyire minimalizálom le a folyamatokat (szeretem bezárni az összeset amit csak lehet), XP-n anno sikerült 40 folyamat körül tartanom a gépet most meg nagyon ritkán tudom 50 alá gyűrni... és érzésem szerint "fajlagosan" több memóriát fogyasztanak egyenként és összesen is. CPU-használat kb. üresjáratban is állandóan 5-10% körül mozog, holott az XP-nél simán lenyugizott 0%-ra ha bezártam mindent. Lehet ennek valami jellemző oka a win7-nél, vagy valahogy el tudnám érni hogy leminimalizálja magát ha egy kicsit jobban beleturkálok?

Egyébként arra tegnap rávettem magam hogy klasszikus windowsosra váltsam az explorer megjelenését, így nem kell pl. az átlátszó csiribiriket néznem bár sok helyen nem tudtam kiiktatni (pl. office-interfészek, ctrl-alt-del után megjelenő csicsás fullscreen-műveletválasztó, intéző (mappakezelő) plusz gomb- és információsávjai amik az ablak kb. negyedét elfoglalják és tök haszontalanok pl: [link] , stb.)

Továbbá a feladatkezelőben van egy új ilyen fül, hogy "szolgáltatások", rengeteg elemmel - ez valami új az XP-hez képest vagy csak megjelenítették?

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2014. febr. 15. 09:44
 10/10 anonim ***** válasza:
gondolom picit régebbi géped van hogy folyamatosan dolgozik 5-10%-on, nekem win8 alapjáraton 0-3% között mozog, és kb 1.3 giga ramot eszik a 4-ből.
2014. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!