Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg tudná mondani hogy mit...

Darklight992 kérdése:

Meg tudná mondani hogy mit rontok itt el? PHP

Figyelt kérdés

[link]


[link]


egyszerűen nem értem, most kezdtem el a php-t tanulni, vannak programozási alapismereteim, C-be és C++-ban, szóval írhattok nyugodtan szaknyelven érteni fogom. Előre is köszönöm!



2014. febr. 1. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a kódodat a pastebin-re tedd hogy lehessen is vele valamit kezdeni
2014. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" " [link]

<html xmlns=" [link]

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<title>Untitled Document</title>

</head>


<body>

<?php

print('Helló, világ!');

?>

</body>

</html>

2014. febr. 1. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:

így megy:


<!DOCTYPE html>


<html>

<head>

<title>Untitled Document</title>

<meta charset='UTF-8'/>

</head>


<body>


<?php

print('Helló, világ!');

?>


</body>

</html>


de nyilván ehhez kell php értelmező is (tehát fel kell valahova tölteni és úgy futtatni) mert különben nem csinál semmit sem.

2014. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valahol a 20. sor előtt van benne egy páratlan idézőjel.
2014. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

PHP-ben ne a print parancsot használd. Inkább az echo-t.

A második linkben van olyan, hogy if ($neme= = 1). Az összehasonlitasnal a két egyenloségjel egymás mellett legyen, szünet nélkül. Így: "=="

2014. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 SimkoL ***** válasza:
Ha valamit aposztrófok közé zársz, azt nem fogja kiértékelni. Tehát print("Keresztnév: $knev...") ugyanígy került kiírásra: Keresztnév: $knev...
2014. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 uno20001 ***** válasza:

Van PHP értelmeződ?


@SimkoL: A print("$nev") a nev változó tartalmát írja ki, a print('$nev') pedig azt, hogy: $nev.

Vagyis jól írtad, hogyha aposztrófok közé írjuk, akkor nem értékel ki semmit, de a példa már rossz volt, mert abban idézőjelek voltak.

(Nem akarok veszekedni, csak megjegyeztem)

2014. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SimkoL ***** válasza:
A PHP-t nem nagyon ismerem, az én 'világom' a Delphi :)
2014. febr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenek előtt köszön szépen az eddigi válaszokat, a probléma megoldódott, de fellépett egy másik. Mikor lefuttatom a programot (php értelmezőben) Megfelelően írk ki mindent, szóval a program jól működik, DE a karakterkészlettel valami gond van. ugyanúgy UTF-8 van beállítva a kódban, és a szerveren is, és nem jövök rá miért. Pl: Helló, világ! ezt írja ki.
2014. febr. 2. 20:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja azért használok print-et mert C be kezdtem a programozást, és ez így jobban fekszik :D , de ha leírod nekem hogy miért használjam inkább az echot akkor elgondolkodom :) mindent tippet szívesen fogadok mert php-ben még kezdő vagyok.
2014. febr. 2. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!