Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basicben hogyan tudok...

Visual Basicben hogyan tudok a formon (létrehozott ablakon) belül megnyitni egy excel fájlt vagy tabulátorokkal tagolt jegyzettömb-fájlt, úgy, hogy szerkeszthessem és el is menthessem?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: van egy fájl, mondjuk C:\text.xls , amit meg akarok nyitni, szerkeszthetően, görgethető táblázattal, 800 pixel szélességgel, az ablak 500 magas, így a táblázatnak legörgethetőnek kell lennie, de oldalra is, mert csak két mező van, egy id és egy id-hez tartozó igencsak hosszú szöveg. Alatta save és cancel gombok, a save nyilván elmentené. Cancelnek dim response as me.dispose().

nem kell táblázatmező-számozás, csak egy táblázat, legörgethetően, meg oldalra, bár sztem ezt most mondom el 3adszorra. Előre köszönöm a segítséget. Ha tudtok erre tutorial videót, légyszi linkeljétek!


2014. jan. 25. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
2014. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz, már megoldottam tabulátorokkal tagolt táblázatfájllal, meg egy webbrowser modullal, ti. kezdő vagyok, és ez táblázat is, görgethető is, nekem pont megfelel. Csak az utf-8 kódolás miatt a savelést retardációs módban oldottam meg: autoit fájlla, ami a vb által clipboardra küldött szöveget beírja, elmenti, stb. Persze láthatatlanul.
2014. jan. 26. 00:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!