Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Turbo Pascal és a Free...

A Turbo Pascal és a Free Pascal miben különbözik?

Figyelt kérdés
Vettem egy könyvet a programozáshoz, de csak itthon vettem észre, hogy a Turbo Pascal-ról szól, nekem pedig Free Pascal-on kell dolgoznom. Egyáltalán nem jó ahhoz a könyv?
2014. jan. 21. 21:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van ilyen jellegű kérdés, de itt a könyv a lényeg.
2014. jan. 21. 21:57
 2/5 uno20001 ***** válasza:

Ahogy én tudom szinte nincs is különbség a kettő között, a legfontosabb, hogy a Turbo Pascalt a Borland fejlesztette, a Free Pascalt pedig önkéntesek.


A Free Pascal Wikipédia cikkből:

„A rendszer messzemenőkig kompatibilis a Turbo Pascal 7.0 illetve Mac Pascal módban a Think Pascallal és a MetroWerks Pascallal.”

2014. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SimkoL ***** válasza:
Egy pár dolgot nem támogat a Free Pascal, amúgy lényegesen többet tud. Az alapokat megtanulni jó a TP-s könyv is.
2014. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 22. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt a licencében (a TP fizetős program, bár a már 20 évvel ezelőtt is elavult 5.5 változatát ingyenessé tette a Borland), a FP ingyenes (úgy emlékszem, szabad szoftver is egyúttal), másrészt a portolásában: a TP egy DOS-os, 16 bites program, ami a mai számítógépeken egyre bonyolultabban és korlátozottabban futtatható, a FP meg modern operációs rendszereken is futtatható.

A TP-t nem kell installálni, csak másolni (nekem anno mindig volt egy kétfloppys változat a kezem ügyében).


Működésükben elenyésző a különbség, teljesen jó lesz a könyv a dolgok 99%-ában.

2014. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!