Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Turbó Pascal és Free Pascal...

Turbó Pascal és Free Pascal miben különbözik?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek programok.

Ugyanazt tudják.

2012. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:
Ha nem akarod, semmiben, legalábbis úgy rémlik, a Free Pascalban beállíthatod a kompatibilitást, egyébként többet tud. A Turbo Pascal a DOS-korszak sztárja, a Free Pascal naprakész, fejlődő, többféle oprendszeren használható. A TP fejlesztése, amennyire tudom, leállt, illetve a Delphiben folytatódott, nem tudom, ez milyen jogállást jelent. A FP eredendően szabad. Szerintem minden a Free Pascal mellett szól, annak ellenére, hogy kétségtelenül a Turbo az eredeti.
2012. jún. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A TP nem fejlesztik, DOS alapú / DOS rendszerre lett kifejlesztve, nem fejlesztik tovább. (illetve Delphi néven továbbfejleszik, ami egy másik prog. nyelv, más szemléletmód, windows-on működik ) A FP több platformon elérhető, teljesen ingyenes, több memóriát lehet vele kezelni egyszerűen (Nincs 64k-s határ mint TP-ben, ami a DOS rendszer memóriakezeléséből adódott, e feletti memóriát nehézkesebb kezelni)

FP-be újítások pl a class kulcsszó, kivételkezelés, szálkezelés, polimorfizmus.

2012. jún. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Free Pascal szabad szoftver.
2012. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nemokosch válasza:
Az eddigieket még néhány észrevett különbséggel egészíteném ki. Valóban nincs mérethatár, és pl. a Real típus értékhatárai sokkal tágabbak (kb. 20 tizedesjegy pontosság, több, mint 120^120 felső érték). Emiatt az I és E direktívákat nem fogod használni (talán amúgyse kéne már a lebegőpontosoknál). Ezenkívül van egy szeretetreméltó parancs: a cursoroff, ami a konzolon a villogó kurzort eltünteti (utána cursoron-nal lehet visszacsalogatni).
2012. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
(Nemokoschnak) Látod, erről meg is feledkeztem, pedig nekem is a kedvencem:) TP-ban mindig bosszantott, hogy csak valami áttétellel lehetett megszabadulni attól a villogó vacaktól...
2012. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!