Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy is van ez a programozással?

Hogy is van ez a programozással?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan mondják, hogy a programozáshoz matematika kell, az egyetemi anyag, deriválás, integrál...stb.

De én még nem nagyon láttam olyan programpéldát, ahol konkrétan ezeket használták fel, kivéve olyan programokban, amelyek már eleve matekos feladatokra voltak írva.

Ok, én nem vagyok még profi, egy kezdő. Legbonyolultabb programjain egy konzolban pattogó @ karakter, egy TIC TAC TOE, meg ilyenek...és igaz, hogy ezeknél érthetően nem kell magas szintű matek, de bonyolultabb programoknál sem tudom elképzelni, hogy mondjuk egy dolgot csak a másodfokú egyenlet képletével, vagy integrállal tud megcsinálni.


Vagy talán a matek leginkább a játékoknál(azokon belül is csak a fizika) , esetleg a magasszintű biztonsági szoftvereknél van valami, amihez kellenek is ezek, vagy azokat is meg lehet matek nélkül oldani? Akkor most elég lenne a logika fejlesztése a programozáshoz, és ahhoz van a matek, vagy akkor most hogy épül ez fel?


Nem azért mondom...én szeretem a matekot, és a programozást is, de szorosan összeszögelt illeszkedést nem nagyon tudok találni a kettő között.


2014. jan. 18. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ennek nyilván magasabb szinten van jelentősége.


Grafikánál például sok a matek. Vektorok, mátrixok, térgeometria... Vagy gráfokkal ha találkoztál, hasznos lesz útvonalkeresésnél, AI-nál. Statisztika sem jön rosszul.


Persze attól függ milyen irányba keveredsz. Nyilván webshopok készítésénél kevesebb matek kell. De banki szoftvereknél közgáz kell a programozónak, szimulációnál fizika, beágyazott rendszereknél elektronikai ismeretek, és mindezeknek a matematikája.

2014. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te "pattogó @" programod volt itt a napokban, akkor segítek merre lehetne bővíteni, hogy matek is kelljen:


-rendes 2d (vagy ál3d, 3d) grafika

-Sebességvektor bevezetése

-Nem teljesen rugalmas ütközés a fallal

-Perdület

-Ütközés másik golyókkal

-Gravitáció

-Pozíció meghatározása integrálással (változó sebességeknél, pl. mágneses térben nagyobb jelentősége van)


Ezeknél természetesen nem neked kell megoldani egy másodfokú egyenleteket, hanem a gépnek másodpercenként többmilliószor. Neked csak egyszer kell, ismeretlenekkel. Integrálni sem lehet legtöbször a középiskolai matekos módszerekkel.


Példaprogramokban meg miért lenne, hiszen programozásra példa nem matekra. (Meg sokakat nem is érdekel, sokan nem is értenék.)

2014. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Webalkalmazások, CRUD alkalmazások nagy részénél valóban nem is kell erős matek tudás.


Egyébként a programozás is felfogható a matematika egy ágának. (Sok matematikus szereti ezt hangoztatni)


Ami a programozáshoz nagyon kell:

- lineáris algebra

- diszkrét matematika -> ezt gondolom nem kell magyarázni, hogy miért, ebből nőtt ki gyakorlatilag a számítógép


Gondolj csak egy olyan alkalmazásra például, ahol egy nemlineáris egyenletet kell megoldani? Vagy egy egyenletrendszert. Esetleg egy nemlineáris egyenletrendszert? Ráadásul úgy, hogy a tényezők folyamatosan változnak, tehát nem tudsz rá megoldóképletet adni. Ezért kell a matek.

2014. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!