Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mai napnál kisebb dátumot ne...

Mai napnál kisebb dátumot ne lehessen megadni, hogyan?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem bele a webprogramozásba, eddig minden ment sikeresen, de most problémába ütköztem. Azt szeretném megoldani, hogy egy bizonyos textarea mező kitöltése után, megtudjam adni a dátumot, hogy melyik nap jelenjen meg az a bizonyos mezőbe írt szöveg. <select><option>-on belül lehet ugye kiválasztani a hónap, napot, eddig nincs is probléma, viszont azt hogy tudnám megoldani, hogyha például ma mondjuk 05.03 lenne, akkor a hónap listában ne szerepeljen a 4,3,2,1 hó a nap listában pedig a 2,1? Köszönöm előre is segítségeteket, egy kissebb projektemhez kéne.
2014. jan. 11. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Így nincs értelme, ahogy meg akarod oldani. Abba belegondoltál, hogy így december 31-én pl. nem választhatod ki január 1-ét? De január 31-én se február 1-ét, mert nem lesz a nap listában 1?

A jQuery Datepicker widgetje pont jó lenne neked: be tudod állítani, hogy melyik naptól kezdve lehessen kiválasztani (minDate opció). Magyaríthatod is (dayNames, monthNames opciók).

[link]

2014. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Valóban, most hogy belegondoltam, igazad van. Köszönöm, szerintem a Datepickert fogom alkalmazni! :)
2014. jan. 11. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!