Miket kell tennem a-tól z-ig hogy sikeres játék programozó legyek?
@03:42:
A hozzászólásoknak legalább egy része nem oltogatás, hanem egyszerű tényközlés. Ha valaki nem eleve mániákusa a programozásnak, hanem a sikerhez vezető út eszközét látja benne, az inkább az X-Faktorban fakadjon dalra. Nagyon kellemes érzés elképzelni magamat, amint a haverok és a jó csajok csodálatától övezve ülök a pénztonnákon, de ez jó esetben is csak a következménye lesz a magas szintű tudásomnak, problémamegoldó képességemnek, eredeti gondolkodásomnak, csapatszervező tehetségemnek, a piaci igények átlátásának és a kereskedői rátermettségemnek meg a szerencsének. Bombalomba legjobban teszi tehát, ha a fentiekből minél többet igyekszik biztosítani, aztán majd egy-két évtized múlva meglátja.
Mivel a mostani szakértelméről semmit nem tudunk, szerintem megbocsátható, ha mindenki azonnal arra a naponta föltett kérdésre asszociál, hogy a kérdező nulla tudással hogyan lehetne hacker, sőt "jó hacker". Csuda vagány dolog kissé egzaltált tinizseniként három kattintással behatolni a rosszemberek adatbázisába, de a valóság nem az a három perc, amit a film mutat, hanem az évtizedes felkészülés a feladatra.
A játékprogramozással ugyanez a helyzet. Az ember először programozzon, aztán legyen profi programozó, aztán, ha tud, kivételesen jó programozó (ebben a stádiumban már akkor is legalább tízszer többet keres nálam, ha egy árva sor játékkódot nem írt le életében), és éppenséggel játékokkal is foglalkozhat, hiszen az is ugyanolyan problémahalmaz, mint bármi más. Hogy innentől kezdve mit tekint sikernek, az már az ő dolga, de gyanúm, hogy akkor már nem a Gyakorin tudakolja majd a megvalósításának módját.
"éppenséggel játékokkal is foglalkozhat, hiszen az is ugyanolyan problémahalmaz, mint bármi más"
na igen, pont ezt nem érti senki
tabaki:
NAná, hogy sok idő és törődés, mire valakiből jó programozó lesz, pláne egy adott területen. De amikor az ember gyereke kijelenti, hogy ő orvos akar lenni, ha felnő, akkor sem oltod le a vérbe, hogy
"majd 6 év tanulás, 4 év rezidenskedés, 5 év mentőzés és 20 év szakmában eltöltött idő után lehetsz jó orvos, addig csak egy nagyszájú nyomorék lehetsz, úgyhogy úgy se leszel orvos"!
Lehet, hogy sose lesz belőle játékprogramozó, de ettől még ez lehet egy jó motiváció, hogy ne a facebook előtt üljön, vagy jobb sorsa érdemes macskákra csúzlizzon, hanem programozgasson alapszinten. Én is akartam állatorvos is lenni, honlapot készíteni stbstbstb megboldogult ifjúkoromban és volt, ami ezekből teljesült, volt, ami nem, de mindegyik fontos motiváció volt és előrevitt, számos olyan dolgot mutatott az életemben, amit amúgy soha nem kezdtem volna el.
Egyszerűen mert önmagában objektum-osztályokat írni, vagy ha más szakmákat nézünk: titrálni, számelméleti függvényeket tanulmányozni, betonállékonyság-vizsgálatot csinálni, hajnalban kelni egy lepukkant kisvárosban néhány pálinkagőzös fickó kiabálására néhány grammos tollnyesedékek miatt, vagy éppen a német ragozást tanulni Nem Nagy Élmény!
De ha van motivációd, ami előre visz - legyen mégoly irreális vagy távoli is a végcél -, akkor ezekben is megtalálod az örömödet és végül eljutsz valahova. Lehet, hogy játékprogramozás helyett CNC-szakértő leszel, vagy pék, vagy szociális munkás, mindegyik lehet egy végső cél végül, ahol boldog vagy.
@ 09:40:
Bocs, de szerintem szándékosan félremagyarázod a szavaimat, és ezért természetszerűleg nem stimmel a párhuzam -- pedig a példa egészen találó némi fazonigazítással. Ha a gyereked nem "orvos" akar lenni, hanem "sztársebész", akkor talán te is a térdedre ülteted, hogy "Józsikám, ez nem csak annyi, hogy egy műmellért legombolod más tízévi fizuját, hanem..."
A távoli motiváció is jó motiváció, de ha egy orvost nem a segítés szándéka vezet, hanem a sikerességé, ugyanúgy megette a fene az egészet. Lehet belőle kórházigazgató, jól kereső celebspecialista, egészségügyi miniszter, de jó orvos aligha. Nyilván van, akit ez kielégít, az viszont az én szívem joga, hogy ne rokonszenvezzek a megközelítésével. Egyébként lehet, hogy az orvosoknak talán könnyebb dolguk is van, mert azon a területen személyes kapcsolatokkal, törtetéssel, néhány jól elcsípett, neves pácienssel sokra lehet vinni, a játékpiac ennél talán könyörtelenebb.
Én programtervező informatikusnak készülök, ezekre fontos figyelni ha el akarod érni a célod, ha valamelyik nincs meg, akkor gondolkozz el ezen még egyszer.
Szeresd a matekot, meg a logikát, legyen motivációd.
Amit tenned kell "A-Z-ig":
- Legyél ötös matekból
- Járj matematika fakultációra
- Járj informatika fakultációra
- Matematikából és/vagy informatikából emelt szintű érettségi a lehető legjobb eredménnyel (én most a középszint után az emelt informatika érettségire készülök)
- Az előbbiek azért fontosak hogy olyan helyre juss be, ahol jó az oktatás színvonala (pl. SZTE, BME)
-Ha sikerült, a mesterképzésig meg se állj
- Innentől minden tőled függ, mire viszed majd az életben
Az egyik unokatestvérem nem volt olyan jó például matekból, egy pesti fősulira ment mérnök informatikusnak, finoman szólva se volt neki egyszerű, sokat szenvedett, de végül megszerezte a diplomát. A másik unokatesómnak jobban megy. És ez csak egy fősuli, nem a korábban felsorolt két intézmény. Ezért fontosak azok a dolgok, amiket korábban felsoroltam, hogy minél könnyebbé tedd az utadat a célodig.
#15 vagyok
Hány éves vagy? Azért kérdezem, mert ha még lehet, én azt tanácsolom Neked, hogy szakközépiskolába menj. Én kéttannyelvű gimibe járok, de ha visszacsinálhatnám, szakközépbe mentem volna. Persze ez nem kizáró ok, csak egy tanács.
Teljesen igazad van, főleg a következő dolgokban tapintottál rá a lényegre:
- "játékprogramozó" kiad egy játékot
- irigy vagyok a kérdezőre
- zseni vagyok
@ernocy:
Mi lenne, ha elolvasnád a válaszokat, esetleg meg is értenéd őket, és úgy szólnál hozzá?
"A jószándék kevés! / Több kell -– az értelem!"
(Váci Mihály)
Elhangzott már minden, úgyhogy csak kötekedni jöttem:)
ernocy: Kb. ilyen amikor egy 15 éves ad tanácsot egy 10 évesnek. Ott kezdődnek a bajok, hogy egy "sikeres játék programozó" nem GYK-n kezdi a sikeres játékprogramozói pályafutását. Kb. az első google keresés eredménye: [link]
De a lényeg összefoglalva: Matek, mégtöbb matek, fizika, c++ és ezek kombinációja töménytelen mennyiségben. És persze az sem mindegy, hogy sikeres játékprogramozó szeretene lenni a kérdező vagy egy sikeres játékot szeretne leprogramozni, utóbbihoz elég egy jó ötlet meg egy erős közepes tudás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!