Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a külömbség a 32bites.64bit...

Mi a külömbség a 32bites.64bites.86bites Windows 7 között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na hát, ahogy én tudom:


x86=32 bit, A megcímezhető mermória 4GB ebben a a videó memória is bent van.


x86_64=32/64 bit, ezt hívjuk most "64 bit" nek ha processzorokról beszélünk, na erre mehet a 64 bites meg a 32 bites rendszer. A megcímezhető tartománynak lusta vagyok utána számolni vagy utána nézni lényeg, hogy elég sok.


A 3 giga mostanában még elég lehet, de ugye az a jó ha két egyforma modul van a két foglalatban mert akkor lehet sebesség növekedés elérni, viszont 1,5 gigás modul meg nincs, habár 2 2 gigás oszt a többi megy a lecsóba se rossz 32 biten. A 64 bit megcímezné, de azért az többet is eszik főleg a nem kifejezetten 64 bitre fejlesztett programok, mert 64 bitesek a változók.


Na de persze az is igaz hogy a Win elég lapozófájl fetisiszta, ezért hiába van ott a világ minden memóriája ő akkor is lapozó fájlt akar valamiért.


Ezért lehet, hogy egy rendszer 3 giga rammal két külön vinyón lévő 2 gigás lapozófájllal gyorsabb lessz, mint egy másik egy kisméretű lapozó fájllal meg 8 giga rammal.


Az élet kegyetlen :D

2009. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

Hát ezen nagyon röhögtem ezen a szálon, a takony túrja az óvodást a win meg swap fetisiszta :D Köszönöm emberek :D


Aki meg magyaráz, hogy a 3G kevés... én 1 G-vel is boldogan elvagyok, mondjuk crysist nem szoktam játszani, de abban az 5 percben amíg futott, szép volt és ment. Persze nem kell mellé böngészőt futtatni ha tényleg problémás, az pl sok memóriát szokik elvinni. (akármelyik)

2009. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én 64 bites win 7-et használok csak anyival jobb,hogy mind azt már emlitették több ramot kezel és 64 bitre iródott programok nagyobb sebességel futnak a cpu-n ez jól is hangzik de kevés a 64 bites alkalmazás a játék meg még kevesebb A crysis pl tudja a 64 bitet és néhány driver is elég hiányos ami nagy kár pl a webkamerámat elfelejthettem és általánosságban elég későn jelennek meg rá a driverek mivel nem túl elterjed még a 64 bit.

Mindazonáltal a 64 bit a jövő de már tervezik a 128 bites procikat is de az meg még távolabb van tudtommal még egy sincs de ha lenne is mire optimalizálnának rá elég programot addigra régen elavult majdnem sajna a programozók le vannak maradva ilyen téren mert nincs a 64 bites programoknak megfeleő piaca.

2009. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!