Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a külömbség a 32bites.64bit...

Mi a külömbség a 32bites.64bites.86bites Windows 7 között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86 bites nincs. Maximum x86-os, ami 32 bitest jelent. Akkor éri meg 64 bites operációs rendszert felrakni, ha több, mint 3GB ram-od van (a 32 bites csak kb. 3,3GB-ig kezeli a ram-ot).
2009. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem is 32 bites op rendszerem volt. és a 4 giga ramomat 3,5-nek látta csak. Mióta 64 bites van mind a 4-et felismeri.
2009. nov. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
így van, ált így írják: x86 (ez a 32bites) és x64. Nálam az ASUS P5B a 3 giga ramból (3072MB) csak 3007-et lát, megfordult már nálam 4 db P5B, mind ennyit látott. Mindenesetre ha veszel, akkor 64bitest vegyél, mert a 3 giga ram manapság már nagyon kevés, pl. Crysis.
2009. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3 giga ram manapság kevés?

Azért ez jó nagy hülyeség volt.

Még az 1 giga ram is rendben van, alatta már tényleg kevés, de pl. nekem is 512 Mb ramom van, és crysis elfutott a gépemen (és még a processzor meg stb. is szar a gépemben)

2009. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na nehogymár a takony túrja az óvodást, hogy a 3 giga kevés. A windows gyökér memóriakezelésén meg a nyolc giga se segítene, ugyanúgy belevágná a swapba a crysis-t, mint ahogy minden mást.
2009. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
00:00-ás vagyok. Igenis, hogy kevés a 3 giga ram. Ugyanis ha pl VISTÁD van és nem xp-d, akkor alapban 600megával számolhatsz. Pár apró progi mint pl x-fire, msn és 800mega. Elindul egy böngésző, 1 giga fölöttt. Megy a Photoshop, benne van 4-5 kép, és már karcolja a 2 gigát a felhasználás. Vagy: a Sony Vegas rendes működéséhez érdemeg adni neki sok ramot, így az akár 2 gigát is elhasznál egymaga. A Crysisnál meg amikor 2 gigával toltam, állandóan 2gigához közelit evett, nem volt szabad memó. AZ XP más, ősrégi, persze nem eszik annyit. Ezen nem tudom, mit kell csodálkozni. Elmúltak az xp-s idők, hogy elég volt 512 ram sokmindenre. Akinek meg nincs 3000re +1 giga ramra, az magára vessen.
2009. nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
00:00:ás -> a helyzet az, hogy itt senki nem téged akar meggyőzni a hülyeségedről; viszont te tévútra viszed a kérdezőt, és lehet neked hála, költeni fog ramra, és semmit se fog érni vele. Hagyjuk már ezt, hogy kevés 3 gb. Dolgoztál volna a 90-es évek elejétől mostanáig windows-on, ismernéd a fejlődését, memóriakezelését. A k*rva ist*n f@száért nem lehet felfogni, hogy NEM használja ki, és a swap szűk keresztmetszet marad mindig, ha windowsról beszélünk. Tíccsákmáki.
2009. nov. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3GB ram kevés?

Húh hogy erre mit mondana a szomszéd a 96Mb-jával xD(WinXpke van, 128mbos a ram, de 32mb shared).

A 64bit a sebesség szempontjából is kedvező lehet némely esetben (hiszen több regiszter van), de ahogy én tudom elég csekély az eltérés, és valamikor nem is előnyös.

2009. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

17:49


Nem kell, hogy egyszerre menjen az xfire, msn, photoshop, böngésző, sony vegas, + még mondjuk a crysis miközben particionálsz (tudom, hogy lehetetlen particionálni meg közben játszani, stb., de most nem ez a lényeg).

Mert talán úgy már meg lenne a 3 Gb "fogyasztás".

De szerintem még ha a fenti dolgok mennének egyszerre akkor sem lenne 3 gb.

Max 2 giga, és akkor már (ha a többi hardver is olyan) full grafon mennek az új játékok.

2009. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Azért ha valaki játékra is akarja használni a gépét, akkor már előfordul, hogy ajánlott 3 giga ram. pl: Dirt2, de GTA4 is 2,5 giga. És most ne azt nézzük, hogy min fut el a GTA4, hanem, hogy min élvezhető még. Szerintem az a 4 giga ram ami most van, rövid időn belül teljesen kihasznált lesz játékok terén.
2009. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!