Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows 8 alatt miért nem...

Windows 8 alatt miért nem működik batch file?

Figyelt kérdés
eddig működőt windows 7 alatt de mióta windows 8 am van mindig trükköznöm kell és most végleg megadta magát...csak simán pingelnék "ping (ip) -t -l 20000" el akarom indítani ezt írja ki "'ping' is not recognized as an inernal or external command, operable program or batch file." ,de furcsa hogy ha futtatom rendszer gazdaként akkor működik rendesen de van pár programom ami batch -ra épül és nem tudom úgy meg oldani hogy rendszergazda ként indítsa el.mit kéne állítani rajta? :O

2013. nov. 12. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek szerint drága szíve neki rendszergazda jogot kér a ping.exe futtatásához. Mert felhasználóként nem látod a ping.exe-t aminek a system32-ben kéne lennie. Próbáld meg először parancssorból felhasználói joggal a nemes nevén futtatni a pinget (így fejből: "C:\Windows\system32\ping.exe", de inkább keress rá, jobban jársz), és vagy erre átírod a bat fájljaidat, vagy csinálsz egy ping.bat állományt (vagy jobb: ping.exe-re symlinket a mklink-kel), ezt pedig elmented abba a könyvtárba ahol a bat fájljaidat tárolod. (Mivel a windows függőséget először mindig a saját könyvtárban keres, utána nézi végig a %PATH%-ot.)
2013. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :) sikerült úgy meg oldanom hogy "start ping (ip) -t -l 20000" és így már működik rendesen.. mondom hogy win 8 alatt mindig trükközni kell XD.
2013. nov. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!