Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonhoz GUI (Tkinter)?

Pythonhoz GUI (Tkinter)?

Figyelt kérdés

Egy python tutorialt olvasgatok (a mek.oszk.hu-sat), és egy olyan részhez érkeztem, ami a Tkinterről szól. Azonban hiába kerestem az interneten, sehol sem találtam meg.

Tud valaki adni egy letöltési linket?

Vagy ha már nincs olyan hogy Tkinter, akkor egy másik jó GUI-t, ami hasonlít rá?

Lehetőleg legyen kompatibilis Python 3.3.2-vel.


Köszönöm!


2013. nov. 4. 19:39
 1/9 ejbenjaro ***** válasza:
Nem telepítette fel a telepítő a tkinter modult? A netről letölthető tarball tartalmazza, akkor gondolom a windowsos telepítő is.
2013. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 iostream ***** válasza:
25%
A Windowsos CPython alapból tartalmazza a Tkintert, linuxon külön kell hozzátenni. Szóval fejtsd ki ezt a "sehol sem találtam meg" dolgot.
2013. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, közben rájöttem, az volt a baj, hogy az a leírás, amit olvasok, még azt írta, hogy keressük meg az interneten, valahol biztosan le lehet tölteni, meg azt, hogy

from Tkinter import *

Valószínűleg régi.

Utólag rájöttem, hogy ha a tkintert kis betűvel írom, akkor működik.


Köszi azért :)

2013. nov. 4. 21:17
 4/9 iostream ***** válasza:
0%
Jah, hármas Pythonban kisbetűsődött a modul neve úgy rémlik.
2013. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Csxeba ***** válasza:
+ a tkMessageBox és a tkFileDialog a tkinter almoduljai lettek tkinter.messagebox és tkinter.filedialog néven. Viszont ne merülj nagyon bele a Tkinterbe (én sajnos belemerültem), mert ha komolyabb GUI-s alkalmazást akarsz fejleszteni, akkor sokkal jobb a pygtk vagy pyqt.
2013. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 iostream ***** válasza:
0%
Mi a gond a Tkinterrel amúgy?
2013. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csxeba ***** válasza:
1 szálon fut, többet nem is ajánlatos indítani mellette
2013. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:
6%
Ez azért csak akkor okoz problémát, ha valami komoly performanszt akarsz, akkor meg már érdemes megkérdezni, hogy tényleg Pythont akarok használni?
2013. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz. A tkintert szokás szidni, és nyilvánvalóan vannak hátrányai, de semmiképpen sem írnám le. Egyszerű, kevés kóddal viszonylag(!) komplexebb guikat is összerakhatsz vele. Tanulásnak szerintem kiváló a tkinter.
2014. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!