Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA - Lehet egy ciklusban...

JAVA - Lehet egy ciklusban több bekérés? (fontos)

Figyelt kérdés
Szóval olyan problémám van, hogy nem tudom megoldani ezt a feladatot: Megkérdezi a program, hogy hány számla van, és minden számlának külön változója van - a,b,c...-, és ezt egy ciklusba szeretném betenni, szóval WHILE (amennyi számla) és akkor bekérem az a-t, b-t,...de hogy kell mindig másmilyen változót létrehozni egy ciklusban?

2013. szept. 26. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre való a számlálós ciklus (for) és a tömb.
2013. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, kiegészítek, hogy el tudj indulni:


létrehozol egy tömböt/listát, ami számlákat tárol

ciklus i = 1-től "amennyi számla"-ig

tömb i. eleme = bekért számla

ciklus vége

2013. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Jó, persze a 0-tól indexelésre is ügyelni kell. :D De csakazértis megállom, hogy teljes kódot írjak - hogy te próbáld meg összerakni.)
2013. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, én szeretném megoldani, de most mégis arra kérlek, hogy ezt a részletet le tudnád írni? A tömbökkel kicsit bajban vagyok (még olyan kezdő féle vagyok), a java-t pedig idén tanuljuk, tavaly pascal volt, de nekem mégis tök más a 2 annak ellenére hogy sokak szerint ugyan olyan
2013. szept. 26. 19:24
 5/6 A kérdező kommentje:
és amúgy ezt While-ban nem lehet megcsinálni?
2013. szept. 26. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Pascal és Java baromira nem ugyanolyan. Már csak ott is különböznek, ahogy a blokkokat jelölik.


Felteszem, van egy Szamla osztályod... bár... mindegy, ha nincs, kicseréled String-re.


Szamla[] szamlak = new Szamla[szamlakSzama];

for(int i = 0; i < szamlakSzama; i++) {

szamlak[i] = szamlatBeker(); // gondolom ez már megvan

}


Ennyi. While-al is meg lehet csinálni. Én azt javaslom, olvasgass elméleti alapokat, aztán pedig Java könyvet tessék forgatni. :)

2013. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!