Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan/hol kezdjek el programo...

Hogyan/hol kezdjek el programozást tanulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elolvastam a Hogyan lesz az emberből Hacker-t( [link] és eléggé érdekel a téma:D. Soha nem tanultam informatikát, de ez most megfogott. Ahogy írta feltelepítettem egy Linuxot(Ubuntu), már ezzel is sokat tanultam, de valahogy elakadtam. A Linuxot nagyon nehéz használni, most próbálgatom, de elég furcsa(igen, én is Windows-hoz vagyok szokva). Hogyan kezdhetnék el tanulni programozni, programokat írni? Hogyan lehet valahogy elolvasni, vagy módosítani nyíltforráskodú programokat?( Ott ugyan az áll, hogy először HTML-t tanuljak meg, de az sem megy:( ) Hol találkozhatok ilyen emberekkel akik némi segítséget nyújthatnak(Linux felhasználói gyűlés?)?


Nagyon köszönök előre is minden választ!



2013. szept. 21. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

B*ssza meg, begépeltem egy fél oldalt, és nem mentette el a GYK... megkísérlem újra emlékezetből, csak mert látom, hogy van motivációd.


---


Ha a HTML nem megy, akkor... feküdj neki jobban, ennél nem sok egyszerűbb dolog van. És ez még csak nem is programozás. A HTML egy leíró nyelv.


Aztán mielőtt fejest ugranál a programozásba, a programozás alapjairól kéne olvasnod, logikáról, az algoritmus fogalmáról, építőkockáiról, hogyan lehet egy feladatot lépésekre bontani. Ált.iskolás/gimis infókönyvekben vannak ilyen fejezetek.


Utána lehet konkrét nyelven gyakorolni, Pascalt vagy Pythont szokták kezdéshez ajánlani.


Ami elengedhetetlen: angol tudás és Google használat. A doksik, fórumok, levlisták 99%-a angolul van, és a megfelelő rész fellapozásában a kereső segít.


Hajrá! :)

2013. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A Linux nem nehéz, csak akkor ha Windowsos berögződésekkel használod. Felejtsd el amit tudsz és ne úgy kezeld mint egy Windowst, akkor kézre eshet nagyon is. Sőt! Ha ráérzel az igazi ízére, többé nem fogsz Windowsra vágyni, valószínűleg. Egyébként az Ubuntu nem a legjobb választás, mert amióta a Unity lett a grafikus felülete, háááááát elég vegyesek róla a vélemények. Lehet jobban járnál egy Linux Mint-el, akár MATE, akár Cinnamon grafikus felülettel, vagy mondjuk Kubuntu, az KDE-t használ, ami sokkal jobban testreszabható.

(én openSUSE-t használok KDE-vel)


A HTML nagyon könnyű: nem kell hozzá, csak egy szövegszerkesztő és egy böngésző. Linuxon használhatsz mondjuk gedit/kate -et, Windowson meg Notepad++ -ot, mind tud kódrészleteket kiemelni színesen és ez sokkal átláthatóbbá teszi a forráskódot. Aztán mondjuk ráguglizhatsz, hogy HTML tutorials, HTML basics vagy valami. Magyarul is vannak írások, bár jóval kevesebb.


Aztán valóban programozhatsz mondjuk Pascal-ban, esetleg a mély vízbe is mehetsz egyből és C++... bárhogy is, a programozáshoz egyfajta gondolkodást kell elsajátítani, ha ez megy, a programnyelv maga csak szintaxis lesz már.


Windowson kicsit barátságosabb a programozás, mert ott népszerűek az IDE-k (integrált fejlesztőkörnyezet), mint a Dev-C++ vagy a Visual Studio, esetleg a Lazarus. Linuxon kicsit fapadosabb, mert nincs egységes grafikus felület és ennek megfelelő fejlesztőkörnyezet, meg itt más a filozófia is: előbb működjön a program, a csicsás felület csak másodlagos, így itt még grafikus felület sem feltétlenül kell hozzá, sem a szerkesztéshez, sem a programfordításhoz/futtatáshoz.


Mindazonáltal a Linux szerintem sokkal jobb választás, mert nem egyetlen nagy, pénzéhes cég változó minőségű termékétől függesz és mert később ha már érted a dolgod, te is fejlesztheted akár.

2013. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első lépésnek fölösleges Linuxot tanulnod, inkább az algoritmizálás, "gondolkodásra" koncentrálj Python / C alatt. Mindkettővel platformfüggetlen kódot tudsz írni, szövegszerkesztővel.


Persze jobb Linuxon meg minden, de ha telepítgetni nem tudsz akkor egyelőre jobb a megszokott környezet tanulásra.


Segítséget pedig inkább Gúglitól érdemes kérni (nem bántásként mondom). Esetleg magántanár.

2013. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Tom Benko ***** válasza:
A HUP jó lesz "Linuxos gyűlésnek", tanuláshoz először tanulj algoritmusokat. Tanuló nyelvnek én a Javát ajánlom, nagyon jól tanulható, a természetes gondolkodáshoz közel álló szerkezetű nyelv.
2013. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Én ebből kezdtem el Java-val foglalkozni. Persze azóta is leragadtam a hobbi szintnél :d


[link]


Komolyra fordítva: a Java egy divatos és viszonylag könnyen tanulható programnyelv. Ha rendesen megtanulod, akkor olyasmit tudsz, amiből még meg is lehet élni.


Amúgy meg ha 1 programozási nyelvet megtanulsz, akkor az összes többihez már tizedannyi idő is elég lesz.


Ha pedig nem akarsz könyvekre költeni, az internet tele van olyan oldalakkal, ahonnan el lehet indulni:

[link]

2013. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A Python azért jó, mert van hozzá egy szabadon letölthető használható igen jó tankönyv magyarul:

Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven

[link]


Ha már úgyis Linuxon vagy, akkor ajánlom neked a KTurtle programot is. Szerintem az ilyen teknőcös rajzolókkal jobban meg lehet érteni az algoritmusok legalapabb alapjait. Itt a használati utasítása: [link]

2013. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez a hacker howto mehetne egy az egyben a modoros blogra :D :D


"Máskülönben gyorsan azon kapod magad, hogy a hackelésre szánt energiád elfolyik más irányba, mint pl. szex, pénz vagy társadalmi elismerés megszerzésének irányába."

Szex, meg sok pénz, ó micsoda szörnyű dolgok.. :D

Hát ha ez tényleg így van, akkor normális ember nem lesz hacker, az tuti, legfeljebb a dagadt, mikrop*csű, antiszociális nyomorékok.

Egy jó tanács: ha nem tartozol ebbe a kategóriába, akkor sz*rd le ezt a hülyeséget, legyél egy jó programozó, keress sok pénzt, aztán járjál belőle nyaralni, bulizni, csajozni.

2013. szept. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tom Benko ***** válasza:
@6: Swinnen könyve jó, csak kicsit régi. A Python3 kissé más megközelítéssel dolgozik.
2013. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Csxeba ***** válasza:
Ha hackerkedni akarsz, akkor sztem ne programozást tanulj, hanem kezdd el tanulni a hálózatok, hálózati protokollok működését és tedd fel BackTrack Linuxot, ami kifejezetten hackerkedéshez/biztonságtechnikához készült disztribúció (vagy az utódját, a Kali Linuxot). Ezekhez a disztrókhoz készített tutorialok/youtube videók elolvasását illetve megnézését javasolnám. Vagy van egy torrent, Keith Barker CBT Nuggets online videós oktatósorozatának keretében készült egy Backtrack/Kali-s sorozat, ami elég alapos. Kiindulásnak jó, aztán majd meglátod, mi érdekel, a hackerkedés elég tág fogalom, és akkor ami megtetszik, abba aztán belefolyhatsz mélyebben, akár programozás szintjén is.
2013. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor jöhet a Kali:). De nehéz felrakni? Mert én csak az ubuntut raktam fel és nem akarom elcseszni a gépem:S...
2013. szept. 27. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!