Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual studio 2010 hogyan...

Makker bolha kérdése:

Visual studio 2010 hogyan lehet ezt?

Figyelt kérdés

Ezt kéne nekem megoldani ha tudtok segíteni akkor lécike írjátok mert nagyonn kéne.


Ha az xp.Text = 300 akkor az level.Text = Level.Text +1


ígyhát:

Ha az xp .text eléri az 3000 -at akkor az level.Text +1


Lécike segítsetek nekem !

Kocike :)



2013. szept. 19. 07:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Makker bolha. Hidd el, a te érdekedben szólt a kolléga is pár hsz-szel feljebb és én is az alábbi topikban 2x:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Akkor azt írtad, már kész a játék. Akkor sem hittem el, és most sem hiszem, látva, hogy megint vergődsz egy olyan szintű feladaton, ami a legelső programozás óra anyaga. Algoritmikus gondolkodásod úgy ahogy van hiányzik.


Te, (1) ennyire nulla tudással és (2) ilyen hozzáállással sosem fogsz játékot írni. Irány vissza a Hello World-höz. Sőt, előtte az algoritmus fogalmával és az alapvető építőkockákkal kéne tisztában lenned (szekvencia, elágazás, ciklus).


Idejöttél kérdezni, tapasztaltabbaktól, fogadd meg a tanácsunkat. Nem véletlenül mondjuk.

2013. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Hát akkor készen is volt a játék deh még az jott ide hogy legyen márt levels -is!


De most minek tanuljak ha úgy hamarább megtanulom ha készen látom a kódokat!

én a hello világ -ot nem nézdtem és elég jól tudok valamenyi dolgot!

és csak onnand tudom hogy egész kódokat láttam és az alapját meg tanuldtam! Letudnád firkantani nekem azt a kódot amit akarok? Lécike.

2013. szept. 19. 14:17
 23/38 anonim ***** válasza:

Csinálj egy dictionary-t, amiben a kulcsok a szintek, 1-98ig, az értékek pedig a következő szinthez szükségek XP pontok mennyiségei.

Aztán mindig az adott szinttel megindexeled, és meg is van, h. átléptél-e már a köv. szintre.

Ennyi.


Kódot direkt nem írok, mert ha nem érted, amit írtam, akkor fogadd meg a többiek tanácsát, és Hello World, valamint algoritmizálási alapok.

2013. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"De most minek tanuljak ha úgy hamarább megtanulom ha készen látom a kódokat!

én a hello világ -ot nem nézdtem és elég jól tudok valamenyi dolgot!

és csak onnand tudom hogy egész kódokat láttam és az alapját meg tanuldtam!"


Egy egyszerű if-et nem tudsz összerakni, mit tanultál te meg?

2013. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Házat sem úgy építünk, hogy összedobáljuk a téglákat és megkérdezzük a mestert, hova kell a malter. Te most ezt csinálod.


Amit kéne csinálnod: tisztában lenni az építőelemekkel és technikákkal, utána megtervezni milyen házat (programot) szeretnél és felépíteni (lekódolni).


Jelen hozzáállásoddal nem megy. Vedd már észre.

2013. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Az if et márt tudom! :) Deh azt amit értál nem :P


Deh a kódot add meg lécike.

2013. szept. 19. 14:37
 27/38 anonim ***** válasza:
Nem. Azt írod, tudod az if-et. A kérdésben szereplő feladat tökéletesen megoldható egy if-fel. Írd meg magadnak. Úgy tanulsz, ha gyakorolod a kódolást, nem úgy, hogy megírják helyetted. Gyerünk.
2013. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
anyit segítenél hogy miket is használjak fel?
2013. szept. 19. 14:42
 29/38 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, hát leírtad a kérdésben:


"Ha az xp.Text = 300 akkor az level.Text = Level.Text +1 "


Csak át kéne írnod VB-re...

2013. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

így:


If

xp.Text> 3000 Then

Level.Text = Level.Text + 1

End If


Vagy ha kéne még valami akkor írd meg

2013. szept. 19. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!