Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Újabb ötlet? (Bővebben lent)

Újabb ötlet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hali!


A laptopomra telepítettem fel Windows7-et...Particionálás megvolt,majd amikor újra indult a gép elment az áram(Aksi nem volt benne),így kikapcsolt a gép,majd indításnál BOOTMGR hiányzik.

Beletettem WIN7 dvd-t,de nem olvassa be(Bios átállítva CD/DVD ROM-ra),beletettem egy XP cd-t,de azt sem olvassa.

Viszont,ha belépek Biosba--->Advanced--->Start Easy Flash--->Kiválasztom a C: meghajtót(A,B,C közül),akkor ott van benne a BOOTMGR nyomok egy entert és kiírja,hogy "unable to recover the Bios Rom contents.

Egyéb ötletet tudnátok adni?

Válaszokat előre is köszönöm! ;)


2013. aug. 31. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Rakj fel egy gparted live cd-t egy pendrájvra, és próbálj arról indítani. Nézd meg, tudod-e vele piszkálni a partíciókat. Ha igen, akkor lehet, hogy csak a cd meghajtó vacakol. Ebben az esetben megpróbálhatod a rendszert is pendrájvról feltenni.
2013. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Máris megnézem mit tudok vele kezdeni.

[link]

Ez megfelelő lesz?

2013. aug. 31. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, de érdemes minden (!) programot a saját honlapjáról szedni, nem ilyen chip-féle gyűjtőoldalakról, mert ezeken ki tudja, milyen elavult verzió van.


Itt a cucc:

[link]


Ezzel tudod pendrájvra tenni egyszerűen:

[link]

2013. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Továbbra is itt válaszolok, mert szerintem kár ezt privátban intézni, mások is hadd tanuljanak belőle, ha hasonló problémába futnak. Szerintem te is inkább itt kérdezz.


Nos...


Tehát letöltötted a gparted iso-t és az universal installert egy másik gépen. Utóbbival ráapplikáltad az előbbit egy flash meghajtóra. Eddig szuper.


Most a flash meghajtót csatlakoztasd a problémás géphez, állítsd be a bios-ban, hogy bootoljon róla, és próbáld elindítani. Ha töltődik a linux, és végül bejön a program, akkor jó úton jársz.


Ha be tudott töltődni, és elindulni, akkor láthatod a vinyó tartalmát. Szerintem töröld az eddigi partíciót, hozz létre egy újat.


Utána a másik gépen rakd rá a win7-et a pendrájvra (ugyanezen eszköz megteszi, legyen a meghajtó legalább 4 gigás persze), és arról indítsd a gépet, és próbáld a telepítést megcsinálni.

2013. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!