Zárt forráskód vs. Nyílt forráskód?
Ha nagyon akarod, összeszedhetsz egy listát a zárt forrású, ingyenes szoftverekről, a zárt forrású, fizetős szoftverekről, a nyílt forrású, fizetős szoftverekről, és a nyílt forrású, ingyenes szoftverekről.
Aztán majd meglátod.
Nem, nem szedhetek össze, mivel elképzelhetetlenül sok szoftver van, és nem is igazán releváns, minden egyetemista tucatszám gyártja a programokat, amiknek aztán nem osztja meg a forrását, mert minek, nem érdekel senkit.
Amiket én használok szoftvereket azoknak jelentős része zárt és ingyenes (a böngészőm, a zenelejátszóm, a képnézegetőm, meg még ki tudja, ingyenes játékok (a flashjátékok általában zártak és ingyenesek)).
"Egyetemisták házifeladat-programjait nem tekintem szoftvernek. Ahogy a flash-es sz*rok nagy részét sem."
Innentől azt hiszem felesleges jártatnod a szádat. Ha csak azt fogadod el, ami támogatja a világképed, akkor persze, hogy nem fog meginogni.
"Innentől azt hiszem felesleges jártatnod a szádat."
Szerinted egy egyetemista által összetákolt valami gány az szoftvernek minősül? Persze definíció szerint nyilvánvalóan az, de gyakorlatilag meg használhatatlan szemét.
Linus Torvalds is egy gyenge kezdő, jobb lett volna, ha le sem ül soha a gép elé. :DDD
(Jó, azok pont nyílt kódok lettek, de most nem ez a lényeg.)
"Linus Torvalds is egy gyenge kezdő"
Több millió egyetemista közül kiemelsz egyet, aki zseni. Ezzel mégis mit bizonyítasz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!