Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Zárt forráskód vs. Nyílt...

Zárt forráskód vs. Nyílt forráskód?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire. Nem hiszek abban, hogy minden esetben célszerű lenne bármelyik.
2013. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Általánossásban...
2013. aug. 26. 16:23
 3/19 iostream ***** válasza:
100%
Igen, pont ezt mondta, hogy nincs általános válasz. Célfüggő, pont ahogy a programozási nyelv meg nagyjából bármilyen eszköz.
2013. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban: A zárt kód céghez köt, és elmondható, hogy valamiért a mai napig a megrendelők inkább hajlandóak érte fizetni. Én honlapokban utazom, míg egy zárt egyedi fejlesztésű oldalért mondjuk kiszámlázok 400.000 ft-ot, addig ugyanazért a rendszerért nyílt forráskódú alapon csak 100-at lennének hajlandóak kifizetni. Az emberek fejében él egy ilyen fura kép, hogy nyílt = ingyenes, pedig ez nem feltétlenül van így.


Biztonsági szempontok: Ha megfelelő méretű fejlesztői bázis van a nyílt rendszered mögött akkor biztonságos és gyorsan fejleszthető, ellenkező esetben pedig borzalmas nagy biztonsági kockázat, hogy a komplett forráskódot publikálod.


Az egész nyílt forrás dolog a közösség erejére épít, tehát ez azt jelenti, hogy minden nyílt projekt mögött ott kell lennie a közösségnek, ellenkező esetben többet árt mint használ.


Ha nem a pénzt motivál akkor egyértelmű a nyílt forráskód vonal, hiszen ezzel a fejlesztői közösség részévé válhatsz, "nevet" szerezhetsz magadnak és projektednek, ráadásul borzalmasan sokat tanul belőle az ember. (Még akkor is, ha nem feltétlenül azzal kezd, hogy küld egy pecset az új php -ba, csak mondjuk javít egy bugot a wordpressben)

2013. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 SimkoL ***** válasza:

Én általában Delphi-ben írogatok, már csak hobbyból. De a mai napig is van olyan programom aminek nem tenném nyilvánossá a forrását, a jövőre gondolva :)

Másik dolog az, hogy rengeteg komponenst használok ami alapból nem a Delphi része. Van ami saját fejlesztés van ami nem. ..és utoljára ne csámcsogjon nekem rajta senki :) ha valamit nem a legegyszerűbben oldottotam meg.

2013. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy miért kérdezed. Te akarsz-e fejleszteni, vagy felhasználó vagy. Ezen kívül ez lehet technikai és üzleti kérdés is. Sokmindentől függ a választás.
2013. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha nekem kellene saját terméket fejlesztenem, akkor zárt, hülye leszek ingyér' adni bármit is, nem vagyok én Róbert bácsi. Hacsak valaki nem veszi meg jó sokért a forráskódot, utána már tőlem nyílttá is teheti, lesz*rom. Azaz: a legnagyobb haszonra törekednék.

Ha viszont szükségem van valamilyen szoftverre, és van ugyanolyan kvalitású nyílt forráskódú alternatíva, mint a zárt kódú szoftver, akkor nyilván azt használom, hülye leszek fizetni azért, amit ingyen is megkapok.

2013. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 iostream ***** válasza:
100%
Utolsó, tudod mennyi zárt forrású, ingyenes szoftver van? Ez tényleg egy hülye mítosz, ahogy a nyílt nem jelent ingyenest úgy a zárt nem jelent fizetőst.
2013. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem szükségszerűen jelenti azt, de általában igen. Pár kivétel még nem borítja fel a tendenciát.
2013. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 iostream ***** válasza:
Pár kivétel? Ember, amíg nem jött divatba az ópenszósz, minden zárt volt, és rengeteg ingyenes program volt.
2013. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!