Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket érdemesebb megtanulni...

Melyiket érdemesebb megtanulni? C# VS Visual Basic?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 14:05
 1/9 anonim válasza:
100%

Attól függ mit akarsz programozni. Tanulni jók a VB alapok. Általános alkalmazásfejlesztésre a C#, de mindkettőről tudni kell, hogy az alkalmazásaid nem lesznek natívak. Én a C#-ot ajánlom.


Ha gyors, számításigényes natív programokat akarsz írni, C++t tanulj. Azzal szinte bármit megírhatsz, de jóval nehezebb megérteni, mint az előző kettőt.

2013. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló mindkettő, annyira, hogy az egyszerűbb kódokat át lehet fordítani (van neten konvertáló, guglizz rá).


Igazából én azt mondanám, hogy kezdd a VB-vel, aztán menj át a C#-ra, ha már érted a lényegét.

2013. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1: hogy érted, hogy nem lesznek natívak? Valóban függeni fognak a .NET-től, de ettől még lehet készíteni C# kódból natív assembly-t, amellyel megkerülöd a JIT használatát.
2013. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

en ugy tudom h. a nativ kód amit a gép értelmez szal muszály nativnak lennie... egyébként vb-ben már nagyából megtanultam programozni azért tettem fel ezt a kerdest h. áttérjek e c#-re,mert ugy vettem eszre,hogy abban sokkal több lehetöseg van pl. inkrementálás így a++ meg a for ciklus is másabb.

de ugynéz ki hogy áttérek és belekezdek a youtube tutorialokba kösz a válaszokat

2013. júl. 31. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: mi az, hogy muszáj natívnak lennie? Ha te semmi mást nem teszel egy C# kóddal csak alap beállításokkal lefordítod és a kapott assembly-t futtatod, akkor egy virtuális gép fogja futtatni azt a kódot. De persze a lehetőség adott, hogy natív kódra fordíts és kihagyd a futtatásból a virtuális gépet.
2013. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a nativ kód amit a gép értelmez szal muszály nativnak lennie"

Nem muszáj. Natív az, ami a legalacsonyabb szintű, tehát a processzor utasításaiból álló kód. A C# alapértelmezésben nem ilyen kódot fordít, mégis lefut. (Ld. #5 válaszoló.)

2013. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem C#-ot érdemesebb, az a .NET elsőrangú nyelve. Ha már elkezdtél VB.NET-ezni, szerintem könnyű lesz az átállás, hiszen BCL ugyanaz.
2013. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűnek egyszerű, de ha olyannal akarsz kezdeni, aminek még hasznát veszed, akkor C#.
2013. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
C#.
2013. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!