Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Részt lehet majd venni projekt...

Részt lehet majd venni projektekben? Elte ik prog terv.

Figyelt kérdés

Sziasztok idén kezdek ELTE-n és hát nagyon érdekel a dolog egyenlőre mármint a programozás.

Az lenne a kérdésem,hogy egyetem évek alatt az iskola biztosít projekteket gyakorlat szerzés miatt vagy majd nekem kell menjek különféle cégekhez?

És lenne egy OFF kérdésem, hogy aki ELTE-re járt mikor jött az az ,úgy mond szemléletmód váltás?"algoritmikus gondolkodás"


2013. júl. 18. 15:33
1 2
 1/14 pvikusz válasza:
Lesznek projektek igen, pl. az ICT Labs keretében, de különböző laborokon is vannak külső cégektől kapott feladatok. Az első 2 évben szerintem azonban felesleges ilyesmiben részt venni, így is nehézségeket fog végezni az összes tárgy elvégzése időben (no offense, de így lesz). Az algoritmikus gondolkodásom eleve meg volt, de egy éven belül elég jól fel lehet szedni ezt a szemléletmódot. Ha egy év alatt nem sikerül, akkor nem érdemes tovább erőltetni a dolgot. Azonban ha már most le tudsz bontani egy problémát utasításokra, elágazásokra illetve ciklusokra, akkor nem lesz nagy probléma ezzel. Az egyik jövendőbeli programozós alapozó tárgyad honlapja: [link]
2013. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 iostream ***** válasza:

Az egyelőre. Egyenlőre a tortát a párizsi karikákat vágod. Fontos dolog a nyelvi igényesség.


Nagyon ne támaszkodj az egyetemi projektekre, sokkal több értelme van, ha magadnak keresel valamit, akár nemzetközi, opensource közösséget (pl webkit, de akármi kisebb ami érdekel és szeretnéd, hogy haladjon). Ha meg gyakorlat kell, akkor szimplán elmész dolgozni. Odamész a céghez, hogy 1 év múlva végzek (nem merek többet mondani már BSc bevezetése óta) előreláthatólag, és adjatok melót. És fognak adni, ha nem vagy retardált. Meg még fizetnek is érte. Ezek az ún. junior programozók.


A szemléletmód váltás inkább egy absztrakt gondolkodásmód kialakulása, és folytonos, nincs hirtelen megvilágosulás (mióta Fóthi nem tanít).

[link]

2013. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezen jót nevettem mióta yx nem tanít :)
2013. júl. 18. 18:03
 4/14 anonim ***** válasza:
Fóthi tanít még, bár eszerint már csak Msc-n.
2013. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Meséltek róla valamit? :)

Alapból ki a legrosszabb tanár szerintetek?

Mikor kell választani majd szakirányt?

Női tanárok vannak?

Labor az mit takar??

2013. júl. 18. 19:40
 6/14 iostream ***** válasza:
Nem tudtam, hogy átrakták, én még a régit végeztem. Ki a legrosszabb tanár? Hát ha nem matekról van szó, akkor a női tanárokat úgy ahogy van kerüld, de matekból is vannak durvák (lászló ildi, fülöp ágnes, nacsa, most hirtelen ezek ugranak be mint nagyon rossz női tanárok), egyébként nem nagyon van kifejezetten rossz tanár (vagy könnyű a tárgy, és akkor mindegy) az alap dolgoknál.
2013. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Haha ennyire rosszak?

És neked,hogy ment az elhelyezkedés? :) mennyi idő kellett

2013. júl. 18. 19:48
 8/14 iostream ***** válasza:
Hát nézd, 6,5 év alatt végeztem és -2 évvel a diplomázás után sikerült elhelyezkedni. Aki diploma után kezd el vakarózni meló után az kicsit későn kapcsolt.
2013. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
6,5év? megbuktál vagy itt már msc vagy mi?
2013. júl. 18. 21:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is: igen, van lehetőség egyetemi és egyetemhez kötődő projectekbe csatlakozni, illetve lesz kötelező szakmai gyakorlat is, amelyet informatikai cégnél kell eltöltened.

Női tanárok vannak, vannak köztük jobbak, rosszabbak.

A 6 és fél éves kollegára reflektálva pedig: arányaiban kevesen végzik el a képzést képzési idő alatt, főleg ha dolgoznak már közben.

Egyébként nyilván lesz némi szemlélet váltás...

Kicsit szétesett volt ez a komment, fáradt vagyok, de ha van még kérdésed írj privátot!

2013. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!